خبرنگار نژادپرست مجارستانی:از فیس بوک شکایت می کنم

این خبرنگار مجارستانی گفته است زندگی اش هم اکنون و پس از اخراج از شبکه تلویزیونی اینترنتی او وان تی وی (N1TV ) سخت و پیچیده شده است.

خبرنگار مجارستانی که یک قبل به یک پناهجو پشت پا زده بود و پس از آن از محل کارش اخراج شده بود هم اکنون گفته است که قصد دارد از این پناهجو و فیس بوک شکایت کند و انتقام بگیرد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، از یک ماه قبل تصاویر خبرنگار فیلمبردار  مجارستانی که به یک پناهجو پشت پا زده بود به صورت گسترده در اینترنت منتشر شد. در این حادثه، خبرنگار همزمان با فیلمبرداری و تهیه خبر، به یک پناهجوی اهل سوریه پشت پا می زند و او را  در حالی که پسرش را در بغل داشت نقش برزمین کرد.

انتشار این تصاویر باعث واکنش گسترده رسانه ها و افکار عمومی شد تا جایی که باعث شد او عذرخواهی کند. با این حال وی از محل کارش یعنی شبکه تلویزیونی اینترنتی اخراج شد. این شبکه تلویزیونی هم تحت تاثیر فشارهای افکار عمومی تعطیل شد. این شبکه تلویزیونی اینترنتی دارای گرایش افراط گرایانه راست بود.

 

اخبار,اخبار  بین الملل ,خبرنگار مجارستانی

حالا این خبرنگار مجارستانی دوباره در رسانه ها ظاهر شده و گفته است که قصد انتقام گیری دارد. خانم “پیترا لازلو”  خبرنگار مجارستانی در مصاحبه با روزنامه ازفستیا روسیه گفت که می خواهد از آن پناهجوی سوریه و فیس بوک به دلیل انتشار گسترده فیلم و نظرات علیه وی شکایت کند.

خبرنگار مجارستانی گفته است که از فیس بوک شکایت می کند زیرا این سایت برای قتل او در حال ترویج و تحریک افکار عمومی است و اجازه می دهد دیگران علیه وی سیاه نمایی کنند.

او همچنین گفت که پس از پایان محاکمه اش در مجارستان قصد دارد برای ادامه زندگی به روسیه برود.

این خبرنگار مجارستانی گفته است زندگی اش هم اکنون و پس از اخراج از شبکه تلویزیونی اینترنتی ان وان تی وی (N1TV ) سخت و پیچیده شده است.

او همچنان گفته است که مورد تهدید قرار می گیرد و یک نفر نیز جایزه 20 هزار دلاری برای قاتل او در نظر گرفته است. همچنین صفحه ای به نام  Petra Laszlo Shame Wall  برای انتشار مطلب علیه او در فیس بوک ایجاد شده است.
او نامه ای نیز به مدیریت فیس بوک نوشت و درخواست کرد این صفحه را غیرفعال کنند اما این درخواست رد شد.

با این حال صفحه دیگری که در حمایت از او در فیس بوک ایجاد شده بود توسط مدیریت فیس بوک، غیرفعال شده است. به همین دلیل تصمیم گرفت از فیس بوک شکایت کند.

او می گوید که این پناهجوی اهل سوریه نیز شکایت کرده است زیرا او شهادتش در دادگاه را تغییر داده است.

“اسامه عبدالمحسن” پناهجوی اهل سوریه هم پس از این حادثه مشهور شد. او که قبلا مربی یک تیم فوتبال به نام فتوه در سوریه بود توسط باشگاه ختافه اسپانیا دعوت به همکاری شد. این پناهجو با سفر به اسپانیا قرار است به عنوان مربی با باشگاه فوتبال ختافه همکاری کند.

عصر  ایران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.