با آمريكا مذاكره نميكنيم!

image

حسین امیر عبداللهیان در پایان سفر به انگلیس درباره دستاوردهای این سفر گفت: در دیدارها بر ضرورت درک درست بحرانهای منطقه و تغییر محسوس رویکرد انگلیس تاکید شد و اینکه راهکارهای سیاسی باید کانون توجه قرار گیرد.

وی افزود: در ملاقات با مقامات انگلیس بر این موضوع نیز تاکید شد که روشهای نظامی و امنیتی به کار گرفته شده شرایط منطقه را پیچیده تر کرده و این رویکرد موجب رشد تروریسم و افراط گرایی در منطقه شده است که تنها یکی از پیامدهای ان سیل آوارگان و سرایت ناامنی به دیگر کشورها ازجمله اروپاست .

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همچنین توافق شد گفتگوها با اولویت مذاکرات در منطقه و به طور همزمان با اتحادیه اروپا و مقامات انگلیس برای برون رفت از بحران در سوریه و یمن و کمک به وضعیت در بحرین ادامه یابد.

وی مبارزه با تروریسم در عراق و کمک به دولت این کشور را از دیگر محورهای گفتگو و تبادل نظر در دیدار با مقامات انگلیس اعلام کرد.

حسین امیرعبداللهیان که بنا به دعوت مقامات وزارت امور خارجه انگلیس به لندن سفر کرد در مدت حضور در پایتخت انگلیس علاوه بر گفتگو و تبادل نظر با فلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس و مارک لیل گرانت مشاور امنیت ملی نخست وزیر این کشور، با توبایس ال وود همتای انگلیسی خود و همچنین شمار دیگری از مسئولان وزارت امور خارجه انگلیس دیدار و درباره مسائل منطقه و همچنین روابط دو جانبه و دیگر مسائل مورد علاقه دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با شماری از نمایندگان پارلمان انگلیس و رئیس و شماری از اعضای گروه دوستی پارلمانی دو کشور به گفتگو نشست.

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان نتایج دیدار با مقامات انگلیس درباره چگونگی برون رفت از بحرانهای منطقه و همچنین مسائل مربوط به سوریه، یمن، عراق، بحرین و لیبی را سودمند توصیف کرد.

امیر عبداللهیان علاوه بر مصاحبه با رسانه های انگلیس ، دیدگاه و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران را برای حل بحرانهای منطقه و چگونگی برون رفت از آن برای اعضای اندیشکده شورای اروپایی روابط خارجی انگلیس تشریح کرد.

وی در این نشست گفت : هر چقدر نگاه اروپا از جمله انگلیس به مسائل و بحران های منطقه واقع بینانه تر شود به راهکارهای عملی تری برای حل بحران ها می توان دست یافت.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدارها از رویکرد اتحادیه اروپا و انگلیس برای مشورت های بیش تر در چگونگی برون رفت از بحران های منطقه ای استقبال و در عین حال تاکید کرد: با امریکا هیچ گونه گفتگوی مستقیم دوجانبه درباره مسائل منطقه نخواهیم داشت.

در این دیدارها همچنین درباره چگونگی رفع موانع موجود در صدور ویزا و انجام امور کنسولی برغم بازگشایی سفارتخانه های دو کشور گفتگو و تبادل نظر شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.