جاسوسان انگلیسی 60 سال پیش اتفاقات سوریه را پیش بینی کرده بودند

سازمان اطلاعاتی انگلیس حدود 60 سال قبل وقوع اتفاقات و رویدادهایی را در سوریه پیش بینی کرده و گزارش داده بود که «اتحاد جماهیر شوروی برای پایان دادن به بحران در کشور متحد خود، مجبور به واکنش قاطع و جدی می شود.»

به گزارش یک پارس به نقل از ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل یک روزنامه انگلیسی نوشت: سال 1957 میلادی سازمان اطلاعات بریتانیا، دخالت قطعی اتحاد شوروی در پاسخ به مداخله غرب برای تغییر حکومت در دمشق را پیش بینی کرده بود.
بنا به این گزارش، روزنامه انگلیسی «فایننشنال تایمز» نوشته است:گزارش جمع بندی جاسوسان انگلیسی دربرگیرنده پیش بینی وقایع سوریه که از طبقه بندی محرمانه خارج شده است، سپتامبر 1957 برای ارائه به «هارولد مک میلان» نخست وزیر وقت بریتانیا تهیه شده بود.
در این گزارش تاکید شده است: مسکو تغییر حکومت در سوریه را حتما شکست جدی برای خود تلقی کرده و برای جلوگیری از عملی شدن آن با شدت و قاطعیت واکنش نشان خواهد داد.
بنا به این گزارش، سند تازه انتشار یافته در آرشیو ملی این کشور ارائه شده است.
انتشار این سند می تواند بیانگر تلاش غرب برای اجرای نقشه ضد سوری از سوی آمریکا، انگلیس، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان باشد که پنج سال پیش با حمایت از تروریست ها و گروه های مسلح علیه دولت سوریه تلاش کردند حکومت این کشور را سرنگون و اهداف خود را عملی کنند که به شکست منجر شد.
کشورهای عضو اردوگاه ضدسوری پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، برنامه جذب تروریست های افراطی از سراسر جهان، سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز و به کشور سوریه گسیل کردند.
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندین بالگرد جنگی می 24 و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته و تاکنون 819 هدف را نابود کرده است.
روسیه اعلام کرده است که همکاری های نظامی ضد تروریستی این کشور با سوریه در چارچوب مقررات بین المللی و در اجرای قراردارد همکاری با دولت قانونی سوریه و درخواست رسمی دمشق انجام گرفته است و ادامه خواهد یافت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.