گروگان های آمریکایی با توافق هسته ای آزاد نشدند

جیسون رضاییان ایران رام نمی شود! / توافق هسته ای گروگان ها را آزاد نکرد!

“اوباما وعده داده بود که ایران در چارچوب این توافق هسته ای قدم هایی تعیین کننده در جهت روابط سازنده تر با جامعه جهانی برخواهد داشت.”

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیوز، روزنامه جروزالم پست (Jerusalem Post) چاپ رژیم صهیونیستی در یادداشتی به مسئله تکراری زندانیان آمریکا در ایران پرداخت ولی این بار با گرفتن چهره دایه ی مهربان تر از مادر مدعی شد که توافق هسته ای در رام کردن ایران ناموفق بوده و خودداری ایران از آزاد کردن گروگان های آمریکایی شاهدی است بر این مدعا!

در ابتدای این گزارش آمده است که اوباما ثابت کرد درخصوص شکست دولتش برای آزادی زندانیان آمریکایی (در ایران) بسیار حساس و کم تحمل است؛ ولی او وعده داده بود که ایران در چارچوب این توافق هسته ای قدم هایی تعیین کننده در جهت روابط سازنده تر با جامعه جهانی برخواهد داشت.

جروزالم پست که بنظر می رسد برای رضاییان کاسه داغ تر از آش شده است نوشت: ” پاسخ صریح ایران به این مسئله، محکومیت جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست بود. گفته می شود که اتهامات او درخصوص جاسوسی یک پرونده سازی است و تنها جرم او جمع آوری اخبار ژورنالیستی بوده است.”

این روزنامه صهیونیستی با لحن توهین آمیزی نوشت: ” انتظار اینکه ایران درپی آزادی 100 میلیارد دلار دارایی بلوکه شده، در این مرحله از توافق رام شود بسیار غیرعقلانی است. فرمول توافق هسته ای ایران برپایه جبران دوجانبه است یعنی ایران با محدود کردن برنامه هسته ای خود به لغو تحریم ها از سوی قدرت های جهانی دست می یابد.”

جروزالم پست به نقل از نغمه عابدینی همسر سعید عابدینی کشیش محکوم به جرم تبلیغ فرقه های ضاله نوشت: ” فکر میکردیم که با برجام زندانیان آزاد شوند ولی توافق هسته ای هیچ آزادی برای آنها نداشت. حقیقت این است که نمی توان به ایران اعتماد کرد.”

اوباما در پاسخ به سوال مجری شبکه سی بی اس (CBS) درباره اینکه چرا وی از جنجال های به پا شده حول توافق هسته ای درباره رها کردن دل ملت آمریکا و قدرت آنها درخصوص زندانیان آمریکایی در ایران، راضی است گفت: ” این بی معنی است و شما هم باید آن را بهتر بدانید.”

این روزنامه صهیونیستی معتقد است که واژه هایی که مقامات آمریکا برای زندانیانش در ایران به کار می برد درست نیست و با درس دادن به آنها مدعی است که باید بگویند “گروگان” نه اینکه آنها را “آمریکایی های بازداشت شده” خطاب کند! زیرا بازداشت شده معنای موقتی بودن را نیز دارد.

جروزالم پست که گویی بسیار عصبانی بنظر می رسد با انتقاد از جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: ” او حتی تصمیم خود برای مرتبط نکردن آزادی زندانیان با توافق هسته ای را شدت بخشید. مواضع کری، منتقدان توافق ایران را گیج کرده است.”

این روزنامه در پایان ضمن به چالش کشیدن سیاست چماق و هویج آمریکا در قبال ایران مدعی شد: ” بنظر می رسد هویج های بیشتر نتوانسته ایران را رام کند. گویی قضیه روز از نو، روزی از نو در اینجا صدق می کند!”

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.