فرمانده سپاه:هنوز موشک های جدید رونمایی نشده اند

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه ای تلویزیونی

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه ای تلویزیونی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به توان موشکی ایران می‌گوید هنوز موشک‌های جدید رونمایی نشده اند.

سردار حسین سلامی دوشنبه شب در گفتگویی تلویزیونی با اشاره به رونمایی اخیر از توان موشکی ایران در عمق 500 متری سطح زمین گفت: «ما قدیمی‌ترین انواع موشک‌های خود را نمایش دادیم اما هنوز انبارهای بزرگ و مدرن خود را نشان نداده‌ایم.»

سردار سلامی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: «پس از جنگ تحمیلی، راهبرد ما تقویت بنیه دفاعی برای مبارزه با یک ائتلاف جهانی و منطقه‌ای است. بر همین اساس، ما دنبال افزایش قدرت نظامی و بازدارندگی خود بوده‌ایم. اکنون موشک‌های ما با بُرد دو هزار کیلومتر تا مقصد هدایت شده و میزان خطای آنها به صفر متمایل شده است.»

وی تصریح کرد: «ما هیچ قطعنامه‌ای را مطالعه نکرده و دنبال افزایش قدرت خود خواهیم بود و هیچ‌کس نمی‌تواند برای ما دیکته بگوید. ملت ما به دنبال پیشرفت، آزادی و استقلال است و رهبری توانمند دارد که این ملت را به خوبی اداره می‌کند.»

سردار سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در تاریخ 22 مهر برای اولین بار اجازه تصویربرداری از یکی از پایگاه‌های موشکی زیرزمینی ایران در عمق 500 متری سطح زمین را داده بود.

تصویری از پایگاه موشکی زیر زمینی ایران در عمق 500 متری سطح زمین

 

همچنین در تاریخ 19 مهر با حضور سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع ایران موشک بالستیک زمین به زمین عماد با موفقیت آزمایش شد.

آزمایش موفقیت آمیز موشک دوربرد عماد

سوریه؛ صحنه نبرد جبهه استکبار و مقاومت است

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه «آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان به دنبال از بین بردن نظام سوریه بوده‌اند»، تصریح کرد: «تحولات سوریه، درگیری بین دو جبهه استکبار و مقاومت است و آمریکا به دنبال این است که بعد از سوریه، به لبنان،‌ عراق و سایر کشورها از جمله ایران حرکت کند.»

سلامی با اشاره به تحولات میدانی در سوریه گفت: «عملیات هوایی در برابر نیروهای مسلحی که فاقد ساختارهای کلاسیک هستند، به همراهی نیروی زمینی نیز نیاز دارد. اکنون ارتش سوریه عملیات‌های زمینی گسترده‌ای را آغاز کرده و نیروی هوایی روسیه نیز به کمک آن‌ها آمده است.»

نیروهای ارتش سوریه در غرب این کشور (AFP)

تغییر موازنه میدانی در سوریه

وی ادامه داد: «ان‌شاءالله این عملیات‌ها در روزهای آینده تبدیل به یک تغییر راهبردی می‌شود. اکنون موازنه میدانی در سوریه تغییر کرده و ارتش این کشور در حال پیشروی است. البته با آغاز عملیات نیروهای زمینی، نقش روسیه کمی کمرنگ‌تر شده اما قدرت هوایی روسیه نیز تأثیرات خود را به اندازه کافی داراست.»

وی با اشاره به اینکه نقش ایران در سوریه در چهار سطح راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و فنی است، افزود: «ما علاوه بر حمایت‌های سیاسی از دولت و ملت سوریه، تجربیات جنگی خود را در اختیار فرماندهان ارتش سوریه قرار می‌دهیم تا آن‌ها طراحی‌های نظامی خود را براساس تجربیات ما انجام دهند.»

سردار سلامی همچنین گفت: «ما در روند نوسازی و بازسازی ارتش سوریه نیز به آن‌ها کمک می‌کنیم زیرا ارتش سوریه از نظر ساختاری، آموزشی و نیروی انسانی به بازسازی نیاز دارد. ما بسیج مردمی سوریه را براساس تجربیات خود تشکیل داده‌ایم و به کمک ارتش این کشور آورده‌ایم.»

PressTV