ادعای خنده دار دبکافایل:ایران در سوریه از داعش شکست خورد!

پایگاه صهیونیستی دبکا در گزارشی بی‌اساس مدعی شد نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در نبرد “السفیره” سوریه متحمل شکست سنگینی شدند.

3740170_760

به گزارش یک پارس به نقل از خبرنگاران جوان ؛ پایگاه صهیونیستی دبکا در گزارشی مغرضانه به بررسی آنچه “شکست ایران در سوریه” نامید، پرداخت. در این گزارش که به نبرد نیروهای ارتش سوریه، جنگنده‌های روسیه و نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در “السفیره،” واقع در 20 کیلومتری جنوب حلب، اختصاص یافته، ادعا شده است: این عملیات با هدف آزادسازی السفیره از دست تروریست‌های داعش صورت گرفت؛ اما ایران تعدادی از فرمانده‌ها و نیروهای آموزش دیده زبده خود را در جریان آن از دست داد. این بزرگترین شکست جمهوری اسلامی ایران در 36 سال گذشته بود.

دبکا در ادامه ادعایش افزود: ایران 2 هزار نیروی آموزش دیده و زبده را به سوریه فرستاد تا به “بشار اسد،” رئیس جمهور این کشور، در حفظ حکومت کمک کند؛ اما انتشار اخباری از کشته شدن فرماندهان ایرانی نشان می‌دهد، این کشور در عملیات سوریه متحمل شکست سنگینی شده است. ارتش سوریه، جنگنده‌های روسیه و نیروهای ایرانی قصد داشتند در گام اول، السفیره را از حضور تروریست‌ها پاکسازی و پایگاه‌های آنها را منهدم کنند. سپس با تسلط بر جاده‌های اصلی این شهر – از جمله بزرگراه شماره 5 – به حلب دست یابند و این شهر را نیز به تصرف خود درآورند.

دبکا در ادامه ادعایش نوشت: اما این اهداف محقق نشد و نتیجه‌ای معکوس به همراه داشت. تروریست‌های داعش و جبهه النصره نیروهای ارتش سوریه را وادار به عقب نشینی کردند. به این ترتیب نیروهای ایرانی نه تنها در بیرون راندن داعش از السفیره ناکام ماندند؛ بلکه تروریستها تسلط خود را بر هر دو شهر السفیره و حلب تقویت کردند. تلفات نیروهای ایرانی در عملیات آزادسازی حلب بسیار بالا بود؛ اما آمار دقیقی از این تلفات اعلام نشده است. ژنرال “حسین سلامی،” جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، در همین راستا مجبور شد روز چهارشنبه در تلویزیون دولتی ایران حاضر شود و درباره علت دخالت این کشور در بحران داخلی سوریه توضیح داد. او جنگ سوریه را به خط مقدم مبارزه با نیروهای غربی به ویژه آمریکا تشبیه کرد و گفت غربی‌ها به دنبال اجرای طرحی مخرب در جهان عرب هستند. اگر ایران دخالتی در این ماجرا نداشته باشد، آشفتگی بوجود آمده تا عراق، لبنان و دیگر کشورهای منطقه نیز گسترش می‌یابد.

دبکا همچنین مدعی شد: شش گردان ایرانی با نام‌های گردان صابریان، فاطمیون، گردان 15، گردان مستقل 83، گردان 33 و گردان تیپ زرهی اهواز در عملیات پاکسازی سوریه از حضور تروریست‌ها همکاری دارند.

دبکا در پایان مطرح کردن با استدلال ضعیف و بی‌اساسی نتیجه گرفت: ارتش و نیروهای مسلح ایران همواره مدعی هستند با تکیه بر توان بالای نظامی قادرند آمریکا را در 10 روز و اسرائیل را در یک روز شکست دهند. آنها که در مبارزه با داعش ناکام ماندند و در این راه تلفات انسانی بیشماری دادند، چگونه می‌خواهند با نیروهای نظامی آمریکا و اسرائیل مقابله کنند؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.