آقاى زيبا كلام خط-مط نميشناسد!(مناظره جالب)

image

مناظره‌ای با عنوان “آمریکا، دشمنی و نفوذ” امروز(شنبه)با حضور حمید رسایی و صادق زیباکلام برگزار شد.
** رسایی اولین طرف مناظره بود که در باشگاه خبرنگاران حضور پیدا کرد، وی در بدو ورود گفت: بهتر از زیباکلام را برای مناظره پیدا نکردید؟ که خبرنگار ما پاسخ داد: شما پیشنهاد دهید، ما انتخاب خواهیم کرد و در پاسخ رسایی گفت: اشخاص مختلفی در این زمینه می‌توانند مناظره کنند.
** به فاصله ۱۵ دقیقه از ورود رسایی، صادق زیباکلام استاد دانشگاه هم در باشگاه خبرنگاران جوان حضور پیدا کرد. زیباکلام درهمان بدو ورود به خبرنگار ما گفت: به نظر من نفوذ یک موضوع “من درآوردی” است.

** گپ و گفت رسایی و زیباکلام قبل از مناظره

قبل از مناظره، رسایی و زیباکلام یک گفتگوی صمیمی با یکدیگر داشتند؛ زیباکلام در این گفتگو با عذرخواهی از اینکه کمی دیرتر از زمان مقرر به باشگاه خبرنگاران جوان رسیده، گفت: ببخشید که ما همیشه دیروقت می‌آییم و بدموقع حرف می‌زنیم (با کنایه) که رسایی پاسخ داد: رازش چیست که آقای زیباکلام فقط با من مناظره می‌کند؟ زیباکلام در پاسخ عنوان داشت: کسی جرات نمی‌کند در برابر شما حاضر شود و من نیز تلاش مذبوحانه می‌کنم که آن را به حساب وقاحتم بگذارید. رسایی در پاسخ وی گفت: اتفاقا قبل از اینکه شما بیایید داشتم از شما دفاع می‌کردم. زیباکلام پاسخ داد: دفاع رسایی از زیبا کلام مساوی با ظهور امام زمان(عج) است!!

** با شروع مناظره، رسایی با اشاره به تلاش آمریکابرای نفوذ به کشور گفت: اگر کسی به نیت آمریکا شک کند، باید به شعورش شک کنیم؛ زیباکلام در ادامه اظهار داشت: اگر آمریکاستیزی را از حاکمیت و رهبری بگیریم، چه چیزی باقی می‌ماند و چه چیزی برای گفتن خواهند داشت؟ این سخنان با اعتراض یکی از حضار مواجه شد که خط قرمز را رعایت کنید و باعث شد رسایی با کنایه پاسخ دهد که آقای زیباکلام ، “خط -مط” نمی‌شناسند.

** در ادامه مناظره ، رسایی با اشاره به سخنان زیباکلام درباره مشی انقلاب گفت: برخلاف ادعای کذب شما، یکی از مبانی انقلاب آمریکاستیزی بود، آقای زیباکلام! شما چرا به زندان افتادید؟ که زیباکلام در پاسخ عنوان داشت: من با بابک زنجانی هم ارتباط داشتم که این صحبت خنده حضار را درپی داشت.

در ادامه این مناظره زیباکلام گفت: اگر دقت کرده باشید، آمریکاستیزترین چهره‌ها در کشور دموکراسی‌گریزترین آنها هستند که رسایی در پاسخ وی اظهار داشت: همواره دموکراسی‌گراترین اشخاص، آمریکاستیزترین آنها هستند و ادعای شما درست نیست. زیباکلام در ادامه مناظره با انتقاد از تسخیر سفارت آمریکا با کنایه گفت: آنهایی که هیز و دزد و فاسد بودند، از اشغال سفارت آمریکا پشیمان نیستند.

** نور به قبر مهدی بازرگان ببارد

زیباکلام در بخشی از اظهاراتش گفت: نور به قبر مهدی بازرگان ببارد که در دموکراسی نقش مهمی داشت و من زمانی که سرمقاله‌ای در کیهانی که آن زمان مثل اکنون نبود و بسیار روشنفکر بود نوشتم و گفتم “بعد از شاه نوبت آمریکاست”.

در حین مناظره، زیباکلام کُت خود را درآورد که این اقدام با واکنش رسایی روبرو شد و وی گفت: آقای زیباکلام کُت در می‌آورید!!؟ و زیباکلام در پاسخ عنوان داشت: من از شما و تشکیلاتتان می‌ترسم و هیچ‌گاه جسارت نخواهم کرد.
در ادامه مناظره، رسایی با انتقاد از سخنان زیباکلام گفت: شما که چکمه رضاشاه را می‌بوسید و اسرائیل را قبول دارید، قطعا آمریکا هم از حضور شما در تعجب است. در ادامه مناظره زیباکلام گفت: قبل از نفوذ بازار جنگ نرم و قبل از آن انقلاب مخملی و قبل از آن شبیخون فرهنگی و قبل از آن تهاجم فرهنگی و قبل از آن استحاله فرهنگی مد بود که این سخنان عکس‌العمل رسایی را درپی داشت و وی با طعنه گفت: قبل از آن چه چیزهایی بود؟
زیباکلام ادامه داد: شده از زیر سنگ هم که باشد، شما و دوستانتان موضوعی را برای آمریکاستیزی پیدا می کنید و اگر امروز یک نظرسنجی صورت بگیرد، جز عده‌ای تندرو، بقیه با آمریکاستیزی مخالفند و ما وقتی به آمریکا اعلان جنگ غیرمستقیم می‌کنیم انتظار نداشته باشیم که آنها نامه‌های عاشقانه و فدایت شوم برای ما بنویسند.

** زیبا کلام نفوذی ما هم نیست

در ادامه این مناظره و پس از سخنان زیباکلام، رسایی که از سخنان او تعجب کرده بود عنوان داشت: اگر آمریکایی‌ها می توانستند اکنون تماس بگیرند می گفتند،‌ آقا ما عذرخواهی می کنیم؛ زیبا کلام نفوذی ما هم نیست و به ما هم شباهت ندارد.
**وقتی ما سربازان آمریکایی‌ را در انفجارها می کُشیم چه انتظاری از آمریکا داریم

در ادامه این نشست زیباکلام گفت: وقتی ما سربازان آمریکایی‌ را در انفجارها می‌کشیم چه انتظاری از آمریکا داریم که رسایی در پاسخ گفت: تردید ندارم که روحانی هم از سخنان شما اعلام برائت کند که اگر غیر این بود رای نمی‌آورد.

رسایی یادآور شد: لازم است که بگویم در موضوع هسته‌ای، روحانی آمریکا را کدخدا می‌دانست، ولی رهبری اجازه دادند با آمریکا مذاکره کند و لازم است که بگویم که فرانسه که مهد دموکراسی است قانون اساسی آن بسیار دیر به دیر تغییر می کند و قانون اساسی بعنوان اصول اساسی باید در مدت زمان طولانی‌تری اصلاح شود.

پس از سخنان رسایی یکی از حضار به نشانه اعتراض اظهار داشت: آقای رسایی! سخنان شما منبع‌اش کجاست ؟ که رسایی در پاسخ گفت: این آقای زیباکلام که اینجا نشسته این همه حرف بی‌منبع زده و شما چیزی نگفتید و با یک سرچ همه چیز مشخص خواهد شد.

** دو جین دلیل زیباکلام

در ادامه مناظره زیباکلام در پاسخ عنوان داشت: من یک دو جین دلیل می‌آورم که آمریکاستیزی به منافع کشور لطمه وارد کرده است و شما تنها یک دلیل بیاورید که آمریکاستیزی به نفع منافع ملی بوده است.

** اگر آمریکاستیزی نبود شما اکنون کفش آمریکایی‌ها را به جای هم حزبی‌هایت واکس می‌زدید

رسایی در پاسخ به این سخن زیبا کلام گفت: اگر آمریکاستیزی نبود شما اکنون کفش آمریکایی‌ها را به جای هم حزبی‌هایتان واکس می زدید که البته واکس زدن کفش هم‌حزبی‌ها شرف دارد به واکس زدن کفش آمریکایی ها.

در ادامه مناظره سوالی از زیباکلام پرسیده شد که او با خنده گفت: من نفوذ را قبول دارم و هر سوالی دارید از آقای رسایی بپرسید. در ادامه این نشست رسایی گفت: آقای زیباکلام کمی مطالعه داشته باشید و بدانید که داعش زائده آمریکا نیست بلکه زاییده این کشور است، شما را به حضرت عباس(ع) کمی درباره صحبت‌هایتان تحقیق کنید و بدانید که اساتید دانشگاه‌های ژاپن با اینکه یک کشور هم‌پیمان آمریکا هستند مثل برخی اساتید ما خودباخته نیستند.

در ادامه این گفتگو زیباکلام گفت: بعید می‌‎دانم آمریکایی‌ها و سعودی‌ها دشمن ایران باشند و اگر امروز یک چهارپایه وسط دانشگاه تهران بگذارید و بر روی آن بالا بروید و از آمریکا‌ستیزی صحبت کنید،‌ هیچکس به جز مشتی دانشجوی ارگانی به صحبت‌های شما اهمیت نمی‌دهد.

** اصلا شما پروفسور!!

رسایی در پاسخ به این اظهارات گفت: شما با حرف‌هایتان منافع ملی را لگد‌مال می‌کنید و اگر دیدگاه های خود را پیش یک بچه‌ دبستانی ببرید او به شما خواهد گفت آقای ” زیباکلام” اصلا شما پروفسور!! چرا آنها انرژی هسته‌ای داشته باشند و ما نداشته‌باشیم؟
رسایی در ادامه گفت: آقای روحانی که می‌گفت به پاسپورت‌ها می خواهد اعتبار دهد اکنون بگوید که چرا سفیرش را به سازمان ملل راه ندادند که اگر شما هم سفیر ایران در سازمان ملل بودید شما را هم راه نمی دادند چون آنها یکی مثل خودشان را می خواهند.
در ادامه این نشست رسایی ادامه داد: آقای زیباکلام در انتخابات شورای شهر از انتهای لیست اول شدید اما درانتخاباتی که بنده نماینده مجلس شدم اقای انصاری هم شرکت کرده بود و لازم است کمی در این زمینه دقت کنید.

در پایان این مناظره یک دانشجو سوالی از زیباکلام درباره نفوذ آمریکا در ایران و حمایت اطلاعاتی ایران در شکست طالبان و رویکرد “جورج بوش” پرسید که زیباکلام در پاسخ به او گفت: دوست عزیز حتما کتاب “دایی‌ جان ناپلئون” را بخوانید که این موضوع با خنده شرکت کنندگان روبرو شد.
کد مطلب: 463034

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.