ناآرامى هاى در كمپ پناهجويان منجر به كشته شدن يك ايرانى شد !

خبرگزاری آلمان روز دوشنبه (۹ نوامبر/ ۱۸ آبان) به نقل از رسانه‌های استرالیا گزارش داد که در یک کمپ پناهجویان در “جزیره کریسمس” ناآرامی‌های شدیدی روی داده است. این جزیره که متعلق به استرالیا است، در آب‌های اقیانوس هند قرار دارد.
طبق این گزارش، ساکنان دست به تخریب و آتش زدن وسایل و اموال عمومی موجود در این کمپ زده و اقدام به از میان برداشتن حصار کمپ کرده‌اند.
مقامات استرالیا جزییات بیشتری در مورد شمار زخمی‌شدگان این ناآرامی ذکر نکردند و تنها از تلاش مأموران امنیتی برای کنترل اوضاع سخن گفته‌اند.
به گزارش رسانه‌ها، ناآرامی در کمپ مزبور در پی مرگ یک پناهجوی کرد ایرانی به نام فاضل چگینی روی داد که گفته می‌شود حدود ۳۰ سال داشته و از سال ۲۰۱۰ تا کنون در این کمپ به سر می‌برده است.
جسد این پناهجوی ایرانی روز یکشنبه (۸ نوامبر) پای یک صخره کشف شد.
خبرگزاری آلمان به نقل از مقامات استرالیا گزارش داد که علت مرگ این پناهجوی ایرانی هنوز دقیقا مشخص نیست، اگر چه شاهدان عینی گفته‌اند که او خود را از صخره پرت کرده است.
طبق آخرین آمار وزارت کشور استرالیا، حدود ۲۰ درصد از آوارگان و پناهجویانی که در اردوگاه‌های مهاجرتی استرالیا به سر می‌برند، ایرانی هستند.
استرالیا از این کمپ‌‌ها در پاپوآ گینه نو و جزیره نائورو برای نگهداری پناهجویانی استفاده می‌کند که تلاش کرده‌اند خود را از راه ناامن دریا به سواحل این کشور برسانند. دولت استرالیا می‌کوشد با سخت‌گیری مانع از ادامه این روند شود.
پناهجویان ساکن این کمپ‌ها حتی در صورت موافقت مقامات استرالیا با درخواست‌پناهندگی، تنها اجازه ماندن در همان جزیره‌ها را می‌یابند و امکان ورود به خاک استرالیا را ندارند.
بیشتر بخوانید:
استرالیا تا کنون بارها با اعتصاب غذا، نارآرامی و شورش‌های اعتراضی پناهجویان در چنین کمپ‌هایی روبرو بوده، اما همچنان بر سیاست‌های خود پایبند ا ست.
نخست‌وزیر استرالیا در اوایل سال جاری میلادی گفته بود که سیاست دولت این کشور مبنی بر این‌که پناهجویان باید در پاپوآ گینه نو یا کامبوج اقامت گزینند را تغییر نخواهد داد. او گفته است که حتی اگر پناهندگی پناهجویی به رسمیت شناخته شود، اجازه سکونت در استرالیا را نخواهد یافت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.