امضاى توافقنامه بين استانهاى اصفهان زالسبورگ اتريش !

image

بر اساس این تفاهمنامه که دوشنبه شب به امضای رسول زرگرپور استاندار اصفهان و «ویلفرد هاسلاور» استاندار سالزبورگ به امضاء رسید، طرفین در زمینه های گردشگری، محیط زیست، صنعت، هنر، آب، فناوری و تبادل دانشجو و استاد با یکدیگر همکاری می کنند.
استاندار اصفهان پس از انعقاد این تفاهمنامه اظهار کرد: در سفر رییس جمهوری اتریش به استان اصفهان تفاهم کردیم که با یکی از استان های اتریش همتراز با اصفهان قرارداد همکاری منعقد کنیم.
رسول زرگرپور ادامه داد: رییس جمهوری اتریش، ایالت سالزبورگ را برای انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک با اصفهان معرفی کرد و خوشحالیم که کمتر از یک ماه پس از سفر رییس جمهوری اتریش به اصفهان، این تفاهمنامه منعقد شد.
استاندار سالزبورگ اتریش نیز با ابراز خرسندی از عقد این تفاهمنامه گفت: بر اساس این تفاهمنامه سالزبورگ و اصفهان در زمینه های گردشگری، هنر، محیط زیست، فناوریهای نو، صنعت و آب همکاری خواهند کرد.
وی تصریح کرد: با انعقاد این تفاهمنامه، پایه و اساس خوبی برای گسترش همکاری های دو استان فراهم شد و ما امیدواریم بتوانیم در زمینه های یاد شده همکار خوبی برای استان اصفهان باشیم.
استاندار سالزبورگ اتریش صبح دوشنبه بمنظور بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در اصفهان در راس یک هیات 40 نفره از فعالان صنعت، گردشگری، کشاورزی و هنر اتریش وارد اصفهان شد.
این هیات صبح امروز در اتاق بازرگانی اصفهان، فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در اصفهان در بخش های یاد شده را مورد بررسی قرار دادند.
صنعت گردشگری یکی از مهمترین بخشهای مهم اقتصاد ملی اتریش محسوب می شود و اصلی ترین شریک تجاری اتریش به لحاظ تاریخی کشور آلمان است.
72 درصد از کل مبادلات تجارت خارجی اتریش با 27 کشور عضو اتحادیه اروپاست.
محور اصلی صادرات ایران به اتریش را نفت خام تشکیل می دهد و از اقلام عمده صادرات غیرنفتی می توان از قالی و قالیچه دست بافت، صمغ های نباتی، میوه های تازه و خشک نام برد.
واردات ایران از اتریش را محصولات مختلف صنعتی و مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات از جمله مواد شیمیایی، انواع وسایل یدکی راه آهن، ماشین آلات، کاغذ و مقوا، مواد غذایی(ذرت و جو)، چوب و عصاره های روغنی تشکیل می دهد.
اتریش از جمله کشورهایی است که سیاست بی طرفانه و مستقلی در اروپا دارد.
این کشور با شرکت نکردن در تحریم اقتصادی علیه ایران باعث شد که در سال های پس از انقلاب، همواره هیات هایی برای گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی دوجانبه بین دو کشور مبادله شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.