اتریش و آلمان در انتظار پناهجویان بیشتری هستند;

اتریش و آلمان در انتظار ورود پناهجویان بیشتری به خاک خود هستند.

بر اساس گزارشها در طول روز و شب گذشته صدها پناهجو با پای پیاده، قطار و اتوبوس خود را در مجارستان به مرز این کشور با اتریش رساندند تا وارد این کشور شوند. برخی نیز از اتریش راهی مونیخ در آلمان می‌شوند.

گزارش شده است که مقامات اتریش درنظر دارند تا قطارهای بیشتری برای انتقال این پناهجویان درنظر بگیرند.

همچنین گزارش شده است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نظر دارد تا بزودی با اعضای ائتلافی دولتش درباره بحران پناهجویان دیدار و گفتگو کند.

پیشتر اما مجارستان که پس از چند روز سخت‌گیری اجازه عبور پناهجویان را سهل‌تر کرده بود گفت که درصدد تشدید تدابیر خود برای مواجهه با سیل پناهندگان است.

آلمان و مجارستان اعلام کرده‌اند که بازگشایی مرزهایشان بروی پناهجویان یک “اقدام موقتی و استثنایی” است که بنابر دلایل “انسان‌دوستانه” صورت می‌گیرد و این دو کشور همچنان به اجرای قانون اتحادیه اروپا که پناهجویان را موظف به اعطای درخواست پناهندگی در نقطه ورود به محدوده یورو می‌کند، پایبندند.

اتریش و آلمان پس از افزایش بحران پناهجویان در روزهای اخیر و گزارش‌های متعدد از وقوع وقایع دلخراشی چون غرق شدن آلان، کودک سوری و خفه شدن دهها پناهجوی دیگر در اتاقک آهنی حمل بار تریلرها، از روز (شنبه پنجم سپتامبر) مرزهای خود را به طور تقریبا بی قید و شرط بروی پناهجویان باز کرده‌اند.

پناهجویانی که بخش مهمی از آنها از مناطق جنگ‌زده‌ای چون سوریه گریخته‌اند.

پلیس اتریش گفته است که تا روز صبح (شنبه ۵ سپتامبر) ۳۰۰۰ پناهجو وارد این کشور شده‌اند.

بسیاری از پناهجویان امیدوارند که از این طریق بتوانند به آلمان بروند.

انتظار می رود آلمان در سال جاری ۸۰۰ هزار پناهجو بپذیرد.

نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که اعتبار این اتحادیه بستگی به واکنش این نهاد در قبال بحران پناهجویان دارد.

خانم موگرینی که پس از نشست روز گذشته وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ صحبت می‌کرد، بر ضرورت اقداماتی بیشتر برای حفاظت از پناهجویان و جلوگیری از قاچاق انسان تاکید کرد.

گزارش‌ها حاکی است که همچنان در مورد نحوه پاسخگویی به بحران فعلی پناهجویان هماهنگی زیادی بین اعضای اتحادیه اروپا وجود ندارد.

آلمان از طرح کمیسیون اروپا مبنی بر عملی کردن سیستم سهمیه بندی برای پذیرش پناهجو از سوی اعضای اتحادیه اروپا حمایت می کند.

0,,18681088_303,00

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.