يك جوان اهوازى در جريان يورش نيروهاى انتظامى به بازارچه محلى كشته شد!

3748722_713

نیروهای امنیتی در شهر اهواز ساعت ۱۲ شب ٩/١١/٢٠١۵ با یورش به بازار فلافل فروشی و قهوه خانه ها در لشکرآباد (حی النهضه) واقع در خیابان انوشه یک جوان عرب ١٧ ساله بنام “علی جلالی” را کشتند و تعدادی دیگر را مجروح کردند. علی جلالی در نانوایی محل کار خود مشغول پختن نان بود که در حین تیراندازی نیروها امنیتی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بر اساس آخرین گزارشهای واصله ساعاتی پیش در شامگاه روز سه شنبه (١٠/١١/٢٠١۵) اهالی لشکر آباد (نهضت آباد) با هجوم به کلانتری ٣٠ اعتراض خود را به کشته شدن علی جلالی و سیاست نظام اعلام کردند و تاکنون از خسارات وارده به کلانتری خبری دریافت نگردیده است. مسئولین محلی و نیروهای انتظامی تا کنون جواب قانع کننده در خصوص این حادثه به مردم نداده اند.
منطقه لشکرآباد (نهضت آباد) یکی از قدیمی ترین مناطق اهواز می باشد که صد درصد اهالی آن عرب می باشند. به علت افزایش بیکاری در میان جوانان عرب اهالی این منطقه اقدام به راه اندازی رستورانها و قهوه خانه های محلی نمودند تا بدینوسیله منبع درآمدی برای خیل جوانان بیکار فراهم شود. ولی از آنجا که این رستورانها و قهوه خانه ها به محلی برای تجمع و گردهمایی تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان تبدیل شده بودند، نیروهای امنیتی و انتظامی، که تحمل مشاهده این تجمعات را نداشتند، با راه اندازی این بازار محلی مخالفت می کردند که با یورش شامگاه روز دوشنبه به اوج خود رسید و در نتیجه آن نوجوان ۱۷ ساله اهوازی کشته شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.