خبر خبر از پيشكش أموال بابك زنجانى به خودش تا دلاليل انتخاب يه خواننده بعنوان شهردار!

لیست کاندیداهای دولتی‌ انتخابات مجلس

کیهان به نقل از یک سایت حامی دولت اسامی برخی مقامات و مشاوران دولتی را که دنبال نامزدی انتخابات هستند منتشر کرد. بر این اساس، دولتی‌ها و حامیان دولت پا در این میدان گذاشته‌اند، از جمله؛ قدرتعلی حشمتیان مشاور رئیس جمهور (تهران)، مجید نصیرپور معاون معاونت پارلمانی رئیس جمهور (سراب)، محمود گلزاری معاونت جوانان وزارت ورزش (تهران)، احمد علی کیخا، معاون سازمان محیط زیست (تهران) احمد آوایی معاون وزیر صنعت و معدن (دزفول)، علی دهقان فارسی رئیس جهاد کشاورزی شیراز (شیراز)، علی اصغر یوسف‌نژاد معاون پارلمانی وزیر اقتصاد (ساری)، اسماعیل شوشتری رئیس دفتر بازرسی رئیس جمهور (قوچان)، قدرت‌الله علیخانی معاون پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام (قزوین)، محمد صادق صالحی منش استاندار قم (قم)، قدرت احمدیان مدیرکل استانداری کرمانشاه (کرمانشاه)، رستم زرودی، مدیرکل بحران استانداری مازندران، ناصر نصیری پارس‌آباد فرماندار مغان، مجید رحیمی رئیس دانشگاه آزاد صفاشهر، جلال هاشمی طبس فرماندار طبس؛ علی اکبر کریمی بخشدار بوستان تهران؛ نورمحمد فردی بیرانوند فرماندار شهر قدس، سیف‌الله مطلبی فرماندار میاندوآب؛ یدالله حسینی (مرودشت) و… البته در کنار حضور افراد نزدیک به دولت در میان داوطلبان برای شرکت در انتخابات گاهی هم شایعاتی در رابطه با حضور افراد در فضای رسانه‌ای شکل می‌گیرد.

این روزها سخن از کاندیداتوری معاون پارلمانی وزیر ارشاد به گوش می‌رسد. آن طور که گفته می‌شود گویا حسین نوش‌آبادی نیز تصمیم گرفته از حوزه ورامین وارد فضای انتخاباتی شود. البته بعد از مدت کوتاهی این خبر از سوی نوش‌آبادی تکذیب شد و گفت از مدیران وزارت ارشاد غیر از محمد حیدری، مدیر کل امور مجلس وزارت ارشاد، کسی عزم بر نمایندگی مجلس دهم ندارد.

اگر جدیت وزیر امور خارجه نبود برجام به فرجام نمی رسید

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله مکارم شیرازی در این دیداربا قدردانی از تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای در به ثمر رساندن مذاکرات تاکید کرد و افزود: اگر جدیت وزیر امور خارجه نبود برجام به فرجام نمی رسید . وی افزود: من پیوسته در قنوت نماز و دعاهایم برای موفقیت شخص جناب عالی و همکارانتان دعا داشتم .وی با اشاره به حساسیت شرایط پس از برجام همه گروههای سیاسی را برای ایجاد فضای آرام و دور از تنش برای اجرای دقیق برجام دعوت کرد.

واکنش عمو قناد به ماجرای فیتیله‌ای‌ها

تهیه کننده اسبق برنامه فیتیله:من از سال 89 برنامه فیتیله را واگذار کرده ام و اطلاعات چندانی در این رابطه ندارم.مجید قناد در گفت‌وگو با راه دانا در رابطه با اتفاق اخیری که در برنامه فیتیله رخ داد، گفت:من در این رابطه نظری نمی توانم بدهم و اطلاع چندانی هم ندارم چون از سال 89 این برنامه را واگذار کرده ام و این موضوع به بنده ربطی ندارد.وی همچنین در رابطه با قائله ای که پیش آمده نیز گفت:این اتفاق سوء تفاهمی بیش نبوده و من امیدوارم که به لطف خدا ختم به خیر بشود.

اموال بابک زنجانی پیشکش خودش

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به این پرسش که آیا اموال خارجی بابک زنجانی کفاف بدهی وزارت نفت را می‌دهد؟ با بیان اینکه در حال حاضر فقط از او دروغ می‌شنویم، اظهار کرد: تاکنون هر آنچه که شنیده‌ایم دروغ‌های بزرگ و ادعاهای تکراری مانند قبل بوده است. به گزارش راه دانا؛ وی خاطرنشان کرد: اینکه او پول و دارایی زیادی دارد یا نه، به ما ربطی ندارد. ما فقط می‌خواهیم آنچه که از بیت‌المال رفته بازگردد. دولت زمین، ساختمان و ماشین‌های بسیاری دارد، اموال شخصی بابک زنجانی پیشکش خودش. پول دولت و بیت‌المال رفته و او باید این پول را برگرداند.

درخواست سازمان ملل از ایران

برخی از کار‌شناسان حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه ۲۰ آبان از ایران خواستند تا به دستگیری، ارعاب و بازجویی از روزنامه‌نگاران و سایر فعالان مدنی پایان داده و پیشاپیش انتخابات پارلمانی اسفند امسال، راه را برای بحث آزاد فراهم کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، این کار‌شناسان در بیانیه‌ای مشترک از جمهوری اسلامی درخواست کردند تا همه روزنامه نگاران از جمله جیسون رضاییان، خبرنگار واشینگتن پست در تهران، را آزاد کند.

زنان باید برای خبرگان بیایند

معصومه ابتکار در گفت و گو با دبیر 24، مورد حضور زنان در مجلس خبرگان گفت: با توجه به نگاه بلندی که حضرت امام(ره) داشتند عرصه را برای حضور بانوان فراهم کردند. وی افزود: رهبر بزرگ انقلاب تأکید داشتند که زنان در مقدرات اساسی مملکت شرکت داشته باشند و مقدرات اساسی یعنی حضور در مجامعی مثل مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و سایر جایگاه های کلیدی اداره کشور. رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: در کشور هنوز نمونه هایی از زن ستیزی وجود دارد و بدون توجه به عملکرد فقط انتقاد می کنند.

امیدوارم مجلس خبرگان بر پاشنه سابق نچرخد

موسوی لاری در گفتگو با تدبیر 24 در مورد انتخابات آتی مجلس خبرگان گفت:اگر نگاه به خبرگان واقع بینانه باشد و راه برای صاحبان اندیشه‌ها باز باشد ما قطعا انتخایات و مجلس خبرگان بهتری نسبت به این دوره خواهیم داشت. وزیر دولت اصلاحات افزود: البته این موضوع بسته به متولیان امر دارد و اگر این موضوع را باز بگذارند تا افراد و شخصیت های روحانی و چهره های علمی و حوزوی بتوانند وارد فضای انتخابات شوند قاعدتا خبرگانی متناسب با شأن جمهوری اسلامی خواهیم داشت و اگر راه ها بسته شود و افراد خاصی بیایند باز هم در روی همین پاشنه ای می چرخد که الان دارد می چرخد.

دلایل انتخاب یک خواننده به عنوان شهردار

سید محسن اسدی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به اخبار منتشر شده درخصوص آنچه انتخاب یک خواننده رپ زیرزمینی به عنوان شهردار ناحیه 6 منطقه 5 خوانده شده گفت: ما یک خواننده زیرزمینی را به عنوان شهردار ناحیه انتخاب نمی‌کنیم. به گزارش تدبیر 24، وی با بیان اینکه همه شهرداران ما در هفت ناحیه شهرداری منطقه 5 دارای تخصص مرتبط با امور مدیریت شهری هستند، گفت:‌ این افراد در کنار توانمندی در عرصه مدیریت شهری، توانایی‌های زیادی نیز دارند که این فرد نیز توانایی‌هایی در زمینه موسیقی داشته است. شهردار منطقه 5 با بیان اینکه مباحث مطرح‌شده درخصوص سوابق این فرد یک مقدار دارای جهت‌گیری سیاسی بوده است، گفت: این فرد پیش از آنکه در شهرداری منطقه 5 فعالیت کند به دلیل تخصص خوب و تجربه در شهرداری نواحی دیگر از جمله شهرداری منطقه 12 نیز فعالیت‌هایی داشت. این فرد دارای تخصص خوب و تجربه زیاد در حوزه‌های فنی و عمرانی و … است.

کنایه فیتیله ای پرویز پرستویی به برنامه هفت

پرویز پرستویی با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش نسبت به حواشی به وجود آمده در مورد برنامه تلویزیونی « فیتیله» واکنش نشان داد.به گزارش نامه نیوز ، این بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار عکسی از فیتیله‌ای‌ها در حال عیادت از یک بیمار، حواشی به وجود آمده در مورد یک آیتم چند دقیقه‌ای طنز را «غیرقابل هضم» و «جفای بزرگ» توصیف کرده و نسبت به سو استفاده برخی از افراد سودجو هشدارداده است. پرویز پرستویی در مقدمه این متن به ترک بودن خود هم اشاره کرده است: ای عزیزانی که این مطلب رو می‌خونید، بنده یه ترکم و خیلی هم به ترک بودنم می‌نازم. این روزها اخبار فیتیله‌ها منو خیلی آزارم داد. از مدیران برکنار شده بگیرید تا عمو فیتیله‌هایی که بیست سال کودکان و بزرگسالان رو شاد کردن و آگاه، ولی این جفای بزرگ رو نمی‌تونم هضم کنم که سه یار و چند مدیر رو خانه‌نشین ببینم. عزیزان چرا به «هفت» سینمایی حمله نمی‌کنید که سینما رو این‌ قدر سخیف کردند و کوچک که همیشه بیرق‌دار فرهنگ ایران بودند و افتخار آفرین در دنیا، شمارو به خدا سوگند در قضاوت عجول نباشید… .

اصلاح‌طلبان می‌توانند اکثریت مجلس را در دست گیرند

فائزه هاشمی اظهار کرد: اگر مردم با حضور گسترده‌ در پای صندوق‌های رای مشارکت جدی در انتخابات داشته باشند اصلاح‌طلبان برنده انتخابات خواهند بود و حتی می‌توانند اکثریت مجلس را در دست گیرند. به گزارش ایسنا،این فعال سیاسی اصلاح طلب در تحلیلی از ترکیب آینده مجلس گفت: با توجه به عملکرد اصول‌گرایان تندرو و برخوردهای صورت گرفته با اصلاح‌طلبان و دستگیری‌های اخیر در جامعه رسانه‌ای و خبرنگاری، می‌توان پیش‌بینی کرد که وضعیت اصلاح‌طلبان در جامعه خوب است.وی افزود: برخی می‌خواهند این موضوع را به مردم القاء کنند که فکر نکنید چیزی تغییر کرده و اگر دولت آقای روحانی روی کار آمده امیدوار نباشید که قرار است اتفاق خوبی بیفتد، که به نظر من با تمامی این شرایط باز هم اگر مردم مشارکت جدی در رای‌دادن و حضور گسترده در پای صندوق‌های رای باشد، اصلاح‌طلبان برنده انتخابات هستند. طبیعتا این مشارکت کمک می‌کند و فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان وضعیت خوبی دارند.هاشمی در مورد احتمال در دست گرفتن اکثریت مجلس آینده توسط اصلاح‌طلبان نیز گفت: معلوم نیست ، اصلاح‌طلبان می‌توانند اکثریت مجلس را در دست گیرند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.