عمان : ما آماده ميانجگرى ميان ايران و عربستان هستيم!

image

وزیر امور خارجه عمان که به آلمان سفر کرده است، پس از دیدار با «فرانک والتر اشتاین مایر» همتای آلمانی اش، در نشست خبری با خبرنگاران در برلین، در پاسخ این سوال که آیا عمان مایل به میانجیگری بین ایران و عربستان است، بار دیگر تکرار کرد که در صورت درخواست رسمی، عمان آماده انجام این کار است.

بن علوی با تاکید بر اینکه «رابطه با ثبات» میان تهران و ریاض برای کشورش «بسیار حائز اهمیت» است، افزود: مذاکرات بین این دو قدرت منطقه ای می تواند در نهایت به ایجاد تفاهم در زمینه مسائل مختلف شود.
وی خاطر نشان کرد: بدون تردید، اختلاف نظر بین دو طرف وجود دارد اما من به این مساله خوش بین هستیم که در صورت وجود اراده، این اختلاف نظرها را می توان حل کرد.
بن علوی همچنین از روش های دیپلماتیک به عنوان تنها راه برای حل و فصل بحران پنج ساله در سوریه یاد کرد و طرح هفت ماده ای سازمان ملل در رابطه با یمن را نیز به عنوان پایه و اساس مذاکرات در این کشور خواند.
به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه آلمان نیز از شرکت ایران در مذاکرات سوریه در وین استقبال و از آن به عنوان پیشرفتی در تلاش برای پایان دادن به درگیری در این کشور یاد کرد.
اشتاین مایر با اذعان به دشواری های مسیر راه حل سیاسی بحران سورریه، خواستار اقدامات اعتماد ساز بیشتر بین ایران و عربستان شد.
بن علوی و اشتاین مایر قرار است روز شنبه در مذاکرات سوریه در وین شرکت کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.