نامزد جمهوری‌خواه:برای مبارزه با داعش چاه‌های نفت را بمباران کنید

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تلفات حملات تروریستی پاریس را ناشی از عدم وجود قانون حمل اسلحه در فرانسه دانست.

به گزارش فارس، نامزد پیشرو حزب جمهوری‌خواه ‌آمریکا که برای پیروزی در انتخابات سال 2016 این کشور تلاش می‌کند، در سخنرانی اخیر خود در ایالت تگزاس، در دفاع از قانون حمل سلاح در ایالات متحده، یکی از دلایل بالابودن آمار تلفات حملات تروریستی پاریس را عدم وجود چنین قانونی در فرانسه دانست.

به نوشته وبگاه روزنامه هیل، «دونالد ترامپ» در سخنرانی امروز (شنبه) در شهر «بومانت» شهرستان جفرسون در ایالت تگزاس، گفت: «اگر قربانیان حمله تروریستی پاریس، اجازه حمل اسلحه داشتند شانس بهتری نصیب آنان می‌شد.»

این مجری سابق تلویزیون و سرمایه‌گذار فعلی صنعت ساختمان آمریکا در ادامه اضافه کرد: «به پاریس نگاه کنید؛ در کشوری که از سخت‌ترین قوانین حمل سلاح در سراسر جهان برخوردار است، هیچ‌کس اجازه داشتن اسلحه را ندارد به جز تبهکاران. در نتیجه، همان چیزی اتفاق می افتد که شاهد آن بودیم؛ تیراندازی افراد مسلح به مردم، یکی پس از دیگری. این چیزی است که شما باید طلب کنید. اگر پاریسی‌ها اجازه حمل سلاح را داشتند، هم‌اکنون با شرایط دیگری روبرو بودند.»

ترامپ در خاتمه، ضمن دیوانه‌وار خواندن طرح دولت اوباما مبنی بر پذیرش حدود 250 هزار تن از پناهجویان اهل سوریه، خواستار بمباران چاه‌های نفت منطقه غرب آسیا بعنوان منبع درآمد گروه تروریستی داعش شد.

شب گذشته در ساعات شامگاه زمستان فرانسه، مجموعه‌ حملات تروریستی در مناطق یکم، دهم و یازدهم پاریس، در نزدیکی ورزشگاه «استاد دو فرانس» شمال این شهر، منجر به کشته‌شدن دستکم 129 نفر و جراحت 352 تن شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.