مديران شبكه هاى اجتماعى درگيرِ انتخابات نشوند ؛

image

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ظرفیت فضای مجازی را در کردستان برای بالا بردن آستانه تحمل مدیران ارزشمند عنوان کرد و گفت: مدیران در فضای مجازی درگیر تبلیغات انتخاباتی درگیر نشوند بلکه اختلافات را مدیریت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، علیرضا آشناگر، شامگاه شنبه(23 آبان ماه) در گردهمایی فرمانداران و برخی مدیران کل ستادی استانداری کردستان که در محل فرمانداری شهرستان بانه برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه نیروی انسانی مستعد در استان کردستان برای در دست گرفتن پست‌های بالای مدیریتی به اندازه کافی وجود دارد و در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها کماکان تمرکز استانداری بر استفاده از نیروهای بومی است.

وی افزود: همه فرمانداران و مجموعه مدیریتی استان باید با تشریک مساعی و همفکری برای بهبود وضعیت و امور معیشت مردم و جامعه تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: سیاست عالی دولت توسعه همه جانبه کردستان است و فرمانداران چون در شهرستان‌ها مجری سیاست‌های عمومی دولت هستند، با همکاری و هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در مجموعه مدیران، با جدیت این مساله مهم را مورد توجه داشته باشند.

وی اعلام کرد: فرمانداران ماموریت‌ها و مسئولیت‌های پیچیده و متنوعی دارند، بنابراین باید با مهارت بالا، الگو و نماد رفتاری مناسبی برای سایر مدیران باشند.

آشناگر بیان کرد: فرمانداران باید در آستانه انتخابات با گروه‌های مرجع از جمله طیف‌های مختلف فعالان سیاسی، فرهنیگان، روحانیون، نخبگان و NGO ها جلسات مستمر داشته باشند و با وفاق و همدلی بیشتر میان مردم و دولت، برنامه ریزی‌ها و تصمیم گیری‌های صحیح داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری، افزود: در آستانه انتخابات تغییرات مدیریتی در کردستان متوقف شده است و باید تمرکز فرمانداران بر روی برگزاری باشکوه و سالم انتخابات و مشارکت حداکثری باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان به فرمانداران توصیه کرد قوانین انتخابات را بطور مداوم و پیوسته مطالعه و با اشراف کامل موانع مشارکت حداکثری را احصا کرده و زمینه برگزاری انتخابات پرشور را فراهم کنند.

کاندیداهای انتخاباتی از احساسات قومی و مذهبی مردم سوء استفاده نکنند

وی ادامه داد: برخی کاندیداها از احساسات قومی و مذهبی مردم سوء استفاده می کنند اما این رویه صحیح نیست و باید صادقانه با رعایت انصاف و بی طرفی و بدون برانگیختن احساسات مردم در فکر برگزاری انتخابات سالم باشند.

آشناگر با اشاره به تلاش و اراده دولت تدبیر و امید برای توسعه کردستان، از اجرایی شدن تدریس زبان و ادبیات کُردی در دانشگاه کردستان، انتخاب سفیر کُرد اهل سنت در دولت تدبیر و امید و تصویب ایجاد منطقه آزاد در بانه و مریوان به عنوان وعده های دکتر روحانی به مردم کردستان نام برد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه و اراده جدی دولت تدبیر و امید توسعه همه جانبه کردستان و بهبود و ارتقای شاخص های توسعه نیافتگی است اما عده ای با موضع گیری‌های غیرکارشناسی و عجولانه در صدد تخریب چهره دولت و دلسرد کردن طرفداران دولت در کردستان هستند.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان افزود: دولت با نشست‌های علمی و چالشی فعالان سیاسی و کاندیداهای تبلیغاتی مخالفتی ندارد اما قرار نیست تبلیغات انتخاباتی کاندیداها به قیمت تخریب دولت و فعالیت‌های توسعه گرایانه دولت در کردستان باشد.

وی تاکید کرد: همه مدیران به یاری فرمانداران شهرهای بانه و مریوان از فرصت و ظرفیت منطقه آزاد استفاده کنند و برای تعمیق امنیت پایدار و توسعه اقتصاد و معیشت مردم همت کنند.

آشناگر عنوان کرد: هر فردی اعم از مردم، مسئول و نماینده مجلس که سرسوزنی در تصویب ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان تلاش کرده است، از وی قدردانی می کنیم.

عده ای نا آگاهانه به حمایت و جانبداری مردم از دولت حساسیت نشان می دهند

به گفته وی عده‌ای ناآگاهانه به حمایت و جانبداری مردم از دولت حساسیت نشان می‌دهند و همچنان که سفرهای رییس جمهوری و معاونانش را به کردستان سیاسی و بدون نتیجه تفسیر کردند امروز شور و شوق و شعف مردم را در تضاد با خود می بینند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان افزود: برعکس تبلیغات عده‌ای سفر رییس جمهور و معاونانش به کردستان نه تنها سیاسی نبود بلکه همه شاهد هستیم که توسعه اقتصادی و فرهنگی کردستان را بدنبال داشت و حداقل چندین وعده تاریخی نظام به مردم کردستان، بعد از این سفرها اجرایی و عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: هر فرد حتی مقام معظم رهبری و رییس جمهور در مملکت حق یک رای دارند و نگاه دولت به همه کاندیداها یکسان است، بنابراین از نگاه ما تفاوتی ندارد که چه کسی نماینده باشد و انتخاب مردم برای ما ارزشمند است.

آشناگر تاکید کرد: استفاده از امکانات دولتی توسط هر کسی برای انتخابات ممنوع و اگر فردی اداری مرتکب چنین تخلفی گردد و یا وارد کشمکش‌های انتخاباتی شود، بشدت با وی برخورد خواهد شد.

به گفته وی وزارت کشور تمام توان و بضاعت خود را برای برگزاری انتخابات سالم بکار خواهد گرفت.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ظرفیت فضای مجازی را در کردستان برای بالا بردن آستانه تحمل مدیران ارزشمند عنوان کرد و یادآور شد: مدیران در فضای مجازی درگیر تبلیغات انتخاباتی درگیر نشوند بلکه اختلافات را مدیریت کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.