جهانگيرى خطاب به زنجانى : تو پول را پس بده بعد برو به زندگى ات برس!

image

سحاق جهانگیری در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران گفت: از آقای رحمانی فضلی که وزیری موفق و کاردان هستند تشکر می کنم که این روزها خودشان را برای انتخابات بزرگی آماده می کنند. بحث بحران فراتر از بلایای طبیعی است چرا که ایران همواره با بحران های متعدد زیست محیطی و طبیعی و اقتصادی مواجه بوده است.

وی افزود: بحران از وقتی آغاز می شود که آسیب ها و تهدید خوب و درست مدیریت نشوند. امیدواریم دستگاه های مدیریتی کشور با اشراف و مدیریت صحیح وارد شوند و یقینا اگر این بحران ها با اطلاع رسانی دقیق وارد شویم قابل پیشگیری و مدیریت است.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: تجربه زیادی برای مقابله با حوادث داریم اما باید ارزیابی دقیق از حوادث داشته باشیم. این روزها موضوع تغییرات آب و هوا و اقلیمی مطرح است که باید روی آن مطالعه شود. همچنین در حال حاضر حیات انسان و طبیعت گره خورده و اتفاقات طبیعی به حیات انسان ضربه می زند البته تصرف غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرقانونی در مراتع و دریاها و کوه خواری ها به طبیعت و دستگاه های رسمی کشور ما ضربه زده و فساد به بار آورده است.

اسحاق جهانگیری گفت: همه دستگاه ها در سراسر کشور موظف هستند با تخلفات غیرقانونی در جنگل ها و اراضی ملی برخورد کنند و دولت هم در این زمینه مصمم است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: قابل قبول نیست کسی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از ملت برده باشد و ما مثل قهرمان از او یاد کنیم.

وی خطاب به بابک زنجانی گفت: «اگر خیلی پول داری پول را بده و به زندگی ات برس».

جهانگیری تاکید کرد: کسانی که پشت پرده حمایت می کنند باید عبرت بگیرند. اصلا گفته نمی شود چه کسی پول داده و از کجا آمده و فقط به وزیر پاک و انقلابی آقای زنگنه تهمت می زنند و حرف می زنند. قوه قضاییه هم باید هشیار باشد.

وی افزود: امسال ۳ هزار میلیارد تومان برای مقاوم سازی خانه ها اعتبار دادیم و دستگاه های دولتی و بیمارستانها در موضوع مقاوم سازی باید وارد شوند.

وی با بیان اینکه گفته شده در مسیر رودخانه ها و بزرگراه ها ساخت و ساز شده است، به وزیر توصیه کرد در این زمینه شخص وزیر کشور هم وارد شوند و دستور پیگیری و برخورد را صادر کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.