اگر فرانسوى ها هم مثل آمريكايى ها مسلح بودن تلفات كمتر بود !

image

هنگامی که به پاریس نگاه می کنید و اینکه قوانین حمل سلاح در این کشور ضعیف است متوجه می شوید که هیچ کس جز اشرار، مسلح نیستند.”
دونالد ترامپ گفت: اگر فرانسوی ها مسلح بودند تعداد کشته شدگان حوادث پاریس کمتر بود.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ یکی از مهمترین کاندیداهای حزب جمهوری خواهان آمریکا برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا با اظهار تاسف از اینکه در فرانسه قوانین مناسبی برای حمل سلاح به کار نمی گیرد گفت: این قوانین فرانسه باعث شد حملات پاریس با آمار بسیار بالای تلفات همراه شود.

در حملات مسلحانه و انفجارهای انتحاری جمعه شب در پاریس، 129 نفر کشته شدند.

اشاره ترامپ به مقایسه قوانین حمل سلاح در آمریکا و فرانسه است. در آمریکا خرید و فروش و حمل سلاح برای افراد عادی با محدودیت های کمی آزاد است اما در فرانسه ممنوع است.

آزاد بودن خرید و فروش و حمل سلاح در آمریکا یکی از جنجالی ترین و مناقشه ترین موضوعات آمریکاست و دارای مخالفان و موافقان بسیاری است.

این میلیاردر آمریکایی در مراسم تبلیغات انتخاباتی اش در شهر بومونت در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا ادامه داد: هنگامی که به پاریس نگاه می کنید و اینکه قوانین حمل سلاح در این کشور ضعیف است متوجه می شوید که هیچ کس جز اشرار، مسلح نیستند.

وی خطاب به هزاران نفر از هوادارانش گفت: هیچ کس سلاح نداشت. تروریست ها به راحتی یکی پس از دیگری آنها را کشتند.

ترامپ درباره پاریس و حوادث آن ادامه داد: هر چیزی دوست دارید بگویید اما اگر مسلح بودند اگر افراد مسلح بودند اگر حق حمل سلاح داشتند اوضاع خیلی خیلی فرق می کرد.

ترامپ به داشتن ایده ها و نظرات متفاوت درباره موضوعات مختلف مشهور است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.