وزیر امور خارجه فرانسه:ایرانی ها از بشار اسد حمایت میکنند

139405071538022305777824

وزیر خارجه فرانسه در سخنانی عنوان کرد که در موضوع سوریه ایرانی‌ها بر حضور بشار اسد در منصب خود اصرار دارند.

به گزارش گروه بین‌الملل  به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه درباره نشست وین برای بررسی موضوع سوریه گفت که این نشست موجب پیشرفت در مسیر دستیابی به راه حل برای پایان دادن به بحران این کشور شده است.

فابیوس که در حاشیه کنفرانس سران گروه 20 در ترکیه سخن می‌گفت، اعلام کرد که اختلاف برسر بقای بشار اسد در قدرت در سوریه هنوز ادامه دارد.

وی افزود: ما درخصوص مسئله سوریه در وین گفتگو کردیم. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نماینده طرف آمریکایی بود و سرگئی لاوروف همتای روسی او نیز نماینده روسیه بود. نمایندگانی از ایران و کشورها دیگر نیز حضور داشتند. ما درخصوص راه حل بحران سوریه پیشرفتهایی کردیم اما این توافقات درباره همه امور نبود و خصوصاً درباره آینده اسد توافق نشد. ایرانی‌ها می‌گویند وی حتماً باید باقی بماند اما دیگران می‌گویند که ضرورت دارد انتقال مسالمت جویانه قدرت با حضور شماری از مخالفان و رژیم فعلی صورت گیرد و به دوره ریاست جمهوری دیگری برای اسد نیازی نیست زیرا این مسئله هرگونه راه حل بحران سوریه را با مانع روبرو می سازد.

وزیر خارجه فرانسه در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرانسه همواره تاکید کرده است که در برابر هرگونه تهدیدات و حملات داعش در چارچوب دفاع از خود عمل می‌کند. ما در گذشته این کار را کرده‌ایم و امروز نیز آن را تکرار می‌کنیم. حمله به رقه نیز در همین چارچوب است. در این منطقه مرکز عملیاتی وجود دارد که متعلق به داعش است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.