این بالگرد آمریکایی از داعش محافظت می‌کند! ( با تصویر )

تهران – ایرنا – پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز یکشنبه یک فیلم ویدئویی از حرکت کاروان خودروهای تویوتا هایلوکس گروه تروریستی داعش را منتشر کرد که با حمایت یک بالگرد آپاچی آمریکایی در سوریه در حال حرکت بودند.

این پایگاه خبری افزود: در این کاروان حدود 200 خودرو حامل نیروهای تروریستی داعش با حمایت آپاچی آمریکایی در یک بزرگراه در سوریه حرکت می کردند.
براساس این گزارش، آپاچی آمریکایی در ارتفاع خیلی پایین این کاروان را همراهی می کرد بدون اینکه گلوله ای از سوی این خودروها بسوی این آپاچی شلیک شود.
خاطرات هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه آمریکا،حمایت واشنگتن از شکل گیری گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام «داعش» را فاش کرد.
پیش از این هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه آمریکا در کتاب جدید خاطرات خود گفته بود که قرار بود دولت اسلامی ( همین داعش امروزی) بر اساس توافق آمریکا و اخوان المسلمین در مصر تشکیل شود.
کلینتون نوشت: ما در جنگ عراق، سوریه و لیبی شرکت کردیم و همه چیز خوب بود اما به یکباره انقلاب سی ام ژوئن در مصر علیه دولت اخوان المسلمین روی داد و همه چیز در مدت 72 ساعت تغییر کرد. ما با اخوان المسلمین در مصر توافق کرده بودیم دولت اسلامی در سینا تشکیل شود. قرار بود بخشی از سینا به حماس و بخش دیگر آن به اسرائیل واگذار شود و حلایب و شلاتین به سودان ملحق شود و دولت مصر مرزها با لیبی را در منطقه السلوم باز کند.
وی افزود: قرار بود ما در روز پنجم ماه ژوئیه سال 2013 در نشستی با دوستان اروپایی خود، دولت اسلامی را به رسمیت بشناسیم. من به 112 کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن، توضیح دهم. اما به یکباره همه چیز در برابر چشمان ما فرو ریخت.
وزیر سابق امور خارجه آمریکا در ادامه بیان طرح های واشنگتن برای منطقه خاورمیانه نوشت: ما از طریق اخوان المسلمین در مصر و دولت اسلامی که قرار بود تشکیل شود منطقه را تقسیم می کردیم و پس از آن توسط عوامل خود از اخوان المسلمین به سراغ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می رفتیم. ابتدا کار از کویت آغاز می شد و به ترتیب به سراغ امارات، بحرین و عمان می رفتیم. در پی آن، تقسیمات منطقه عربی و مغرب عربی به طور کامل تغییر می کرد و ما تسلط کامل بر منافع نفتی و گذرگاه های دریایی پیدا می کردیم.
اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نیز داعش را مولود سازمان های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی دانسته بود.
وی گفته بود: سازمان های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل گیری گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام «داعش» نقش داشتند و در عملیاتی با نام ‘لانه زنبور’ گروه داعش را تشکیل دادند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.