خرید 114 ایرباس چقدر هزینه دارد؟

با احتساب قیمت هواپیماهای A320 که در سایت ایرباس حدود 100 میلیون دلار درج شده، خرید 114 هواپیما، حدود 10 میلیارد دلار هزینه در بردارد که احتمالا یک سوم، 32 میلیارد دلار آزاد شده در پسابرجام صرف خرید هواپیماهای جدید خواهد شد.
یک پارس:    وزیر راه و شهرسازی در حالی از خرید 114 هواپیما از ایرباس سخن گفت، که محاسبات نشان می‌دهد هزینه خرید این تعداد ایرباس بالای 10 میلیارد دلار خواهد بود.روز شنبه وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده با شرکت های تامین کننده هواپیما، با شرکت ایرباس برای خرید 114 فروند هواپیما توافق شد تا با اجرای برجام و رفع تحریم ها به تدریج وارد ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(ایران ایر) می شود.

 

 

در همین حال، خبرگزاری بین‌المللی بلومبرگ در گزارشی به نقل از یک مقام ایرانی آگاه نوشت: این توافق شامل خرید هواپیماهای جدید و دست دوم از خانواده A320 و مدلهای A340 – که دیگر تولید نمی‌شوند – خواهد بود.در سایت ایرباس قیمت هواپیماهای A320 حدود 100 میلیون دلار اعلام شده است.

 

خرید 114 ایرباس چقدر هزینه دارد؟

با احتساب این رقم، خرید 114 هواپیما بالای 10 میلیارد دلار هزینه در بردارد. از آنجا که رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرده که 32 میلیارد دلار از پول‌های ایران آزاد خواهد شد، احتمالا یک سوم این مبلغ صرف خرید هواپیماهای جدید خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.