کارمند اپل چقدر حقوق می گیرد؟

اگر وضعیت اقتصاد را در مقیاس کلی بررسی کنید،از تغییرات کلی آن در طول سالهای اخیر شگفت زده خواهید شد، ما در برهه ای زندگی میکنیم که در لیست ثروتمند ترین شرکت ها دیگری اثری از شرکتهای نفتی نیست،ما در زمانه ای زندگی می کنیم که شرکتهایی چون اپل،گوگل،مایکروسافت و فیسبوک در این لیست جای گرفته اند.

این تغییر بزرگی را نشان می دهد،اما تا زمانی که شما اعداد و ارقام مالی شرکتی را نبینید نمی توانید درک کاملی از وضعیت مالی شرکت مذکور داشته باشید. با نگاه به متوسط درآمد کارمندان شرکت های بزرگ که برای سال ۲۰۱۵ منتشر شده است به وجد خواهید آمد،هر کسی می توانست حدس بزند که بیشترین حقوق دریافتی مربوط به کارکنان شرکت اپل است ولی داشتن این ذهنیت هم از حیرت شما پس از دیدن آمارها کم نخواهد کرد.

درآمد متوسط سالیانه هر کارمند مشغول به کار در شرکتهای بزرگ تکنولوژی(۲۰۱۵):

یاهو : ۴۱۹,۸۳۰ $
توییتر : ۴۶۲,۰۰۹ $
ام اس اف تی : ۷۸۹,۱۴۵ $
گوگل : ۱,۱۶۰,۶۴۸ $
فیسبوک : ۱,۴۱۲,۶۵۵ $
اپل : ۲,۰۳۲,۳۰۴ $

البته لازم به ذکر است که میزان حقوق دریافتی کارمندان مقیاس دقیقی برای اندازه گیری موفقیت شرکت نیست،شرکت های زیادی وجود دارند که با وجود درآمد زایی بالا در حال ضرر دهی می باشند،آیا این مسئله در مورد شرکتهای مذکور نیز صدق می کند؟باید بگوییم که بستگی دارد:برخی در حال ضرر دهی هستند و برخی دیگر هم به سرعت در حال رشد.

سودی سالیانه که شرکت از به کارگیری هر کارمند کسب کرده است(۲۰۱۵):

توییتر : ۱۲۹,۳۳۴- $
یاهو : ۵۴,۱۸۲ $
ام اس اف تی : ۱۰۲,۸۲۲ $
گوگل : ۲۵۰,۳۶۷ $
فیسبوک : ۲۹۰,۶۰۰ $
اپل : ۴۶۴,۲۹۶ $

سال گذشته ی میلادی سال سختی برای شرکت توییتر بوده و شرکت یاهو با اینکه اینطور به نظر نمی رسید ولی توانسته مقداری رشد کند.

زوم تك

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.