دسته‌ها
اخبار داعش اخبار روز

داعش اندازه پشه هم نیست به ایران نزدیک شود خاکستر می شود؛

image

امیر فرزاد اسماعیلی در حاشیه رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران در واکنش به خبری مبنی بر تهدید هوایی ایران از سوی داعش اظهار کرد: مطمئن باشید داعش یا هر گروهک کوچکی که به اندازه پشه هم در این عالم برای مردم عزیز و صلح طلب دنیا ارزشی ندارند اگر قصد چنین کاری داشته باشند که تصور آن هم خنده دار است قبل از رسیدن به مرزهای جمهوری اسلامی ایران خاکستر می شوند و ان شاءلله جهنم برای آنها به ارمغان خواهد آمد.
وی در واکنش به خبر حضور یک پهباد اسراییلی در آسمان تهران تاکید کرد: شما اقتدار پدافند هوایی را دیده اید. آنجا که نیاز بود یک پهپاد سالم بنشیند در حالی که می تواند خود را منسجم کند و هدایت ماهواره ای داشت سالم به زمین نشست. منظورم آرکیو 170 است. جایی هم که نیاز بود یک پهپاد اسراییلی منهدم شود بعد از این که از همه پروازهای کشوری ایمن شد در نزدیکی نقطه هسته ای ما با یک موشک که به اندازه خودش بود منهدم شد. در جایی هم که نیاز است یک هواپیمای مسافربری که 108 نظامی آمریکایی در آن حضور دارند و گمان می کردند ما متوجه نخواهیم شد آنها را به زمین می نشانیم. دیدید که خلبان آن هواپیما هم عذرخواهی کرد. مطمئن باشید به دعای خیر ملت عزیز جمهوری اسلامی ایران آنچه را که در دفاع مقدس یاد گرفتیم به صحنه می آوریم و هر نوع تهدیدی را پاسخ خواهیم داد.
اسماعیلی ادامه داد: ما به کسانی که تهدید می کنند نگاه می کنیم که ببینیم آیا می توانند با ما دست و پنجه نرم کنند یا بازو بیاندازند یا خیر؟ کسی مثل داعش یا گروههای کوچک این چنینی که پشیزی ارزش ندارند اگر بخواهند ما را تهدید کنند با تهدید خودشان سرنگون می شوند و من به شما از جان و دل این تضمین را می دهم.
وی با بیان این که پدافند هوایی از رادار دوربرد سپهر تا پایان سال رونمایی خواهد کرد افزود: این رادار سه هزار کیلومتر برد دارد و چنین رادارهایی در دنیا به عنوان لبه تکنولوژی محسوب می شوند و بیش از 5 یا 6 کشور از آنها ندارند. بخش اعظمی این رادار انشاء الله تا پایان سال رونمایی خواهد شد و قول می دهیم پرواز هواپیماها را در ورای مرزها از روی باند ها کنترل کرده و دفاع روی عمق را که همیشه می گفتیم اولین اصل پدافند هوایی است، انجام خواهیم داد.
اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات آمریکا و اسراییل علیه ایران و وضعیت آمادگی پدافند هوایی ایران تاکید کرد: شما شاهد هستید که امروزه در طول 24 ساعت هزار و دویست فروند هواپیمای عبوری از فراز جمهوری اسلامی در حال گذر هستند که این تعداد پرواز در کشورهای منطقه بی نظیر است. به خاطر اتفاقات اوکراین، عراق و سایر قضایا پروازهای عبوری به خاطر ایمنی فضای جمهوری اسلامی را انتخاب کردند. قلب پدافند هوایی هم به کمک همه عناصر پدافند نیروهای مسلح کشوری در بخش فرودگاه های کشور کاری کرده که نمره امن ترین کشور خاورمیانه را به خود تخصیص داده است. در بخش ایمنی قرارگاه پدافند هوایی توانسته است امن ترین آسمان خاورمیانه را که در 70 سال اخیر بی نظیر بوده و سابقه نداشته، به خود اختصاص داده است.
اسماعیلی تصریح کرد: در بحث امنیت پروازها و امنیت هوایی هم قرارگاه پدافند هوایی با سامانه های بومی توانسته ورای مرزها هواپیمایی که صدها کیلومتر دورتر از مرزهای ما بوده و افراد نظامی در آن حضور داشتند و به کذب گفته شده هواپیمای مسافربری و قصد عبور از فضای جمهوری اسلامی را داشته و یک هواپیمای ایساف 04 بوده به شایستگی توانسته این هواپیما را در بندر عباس به زمینی بنشاند و این کذب را ثابت کند.
وی ادامه داد: آنچه که سامانه های پدافند هوایی توانسته به دست بیاورد بومی بودن و توان داخلی آن در چنین جاهایی مشخص می شود. اگر اینها تولیدات خارجی بود و یا ما از خارج می خریدیدم هیچ گاه نمی توانستیم به هواپیمای یو 2 که لبه تکنولوژی در پنهان کاری در دنیا به حساب می آید و یا به هواپیماهای ام. کیو . 1 و آر . کیو . 4 اخطار دهیم و آنها را از مرزهایمان دور کنیم. اما چیزهایی که ما تولید کرده ایم به دست توانمند وزارت دفاع و دانشجویان عزیز دانشکده های کشور و متخصصین قرارگاه پدافند هوایی با علم دشمن شناسی بود.
فرمانده ی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) درباره رزمایش های آینده این قرارگاه گفت: در پاییز سال 94 یک رزمایش خیلی بزرگ و خوب خواهیم داشت که تقریبا نیمی از کشور به صورت مستقیم و تمام کشور را به صورت غیر مستقیم پوشش خواهد داد. سامانه هایی که از آنها رو نمایی کردیم، رادارهای بینا و نظیر و سامانه های موشکی تلاش 1 و 2 و سامانه های ارتفاع پست و سامانه های توپخانه ای کنترلی با رادار و همچنین سامانه های شنود صیاد و سامانه های مدل جنگ الکترونیک در این رزمایش مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و امیدواریم بتوانیم موشک های نقطه زن به سوی پهپادها را به نمایش دربیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *