اعدام ده نفر به‌دست داعش، به اتهام همجنس‌گرایی!

image

داعش روز گذشته ۹مرد و یک پسر را به اتهام همجنسگرایی در مرکز و شمال سوریه اعدام کرده است.
این اعدام‌ها در ملاء عام صورت گرفته، ولی افراد داعش دوربین‌هایی را که برای فیلم‌برداری از صحنه‌های کشتار مورد استفاده قرار گرفته بود، از بین برده‌اند.
علاوهبر همجنس‌گرایی، اتهاماتی از قبیل جادوگری و وفاداری به بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه هم ازجمله جرایمی هستند که در مناطق تحت کنترل داعش با مجازات اعدام روبرو می‌شوند.
بنابر آمار دیده‌بان حقوق بشر سوریه، داعش از زمان اعلام خلافت در ماه ژوئن سال گذشته تاکنون، بیش از سه‌هزار نفر را که دست‌کم ۱۸۰۰ غیرنظامی در میان آن‌ها بوده‌اند، اعدام کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد داعش روز گذشته ۹مرد و یک پسر را به اتهام همجنسگرایی در مرکز و شمال سوریه اعدام کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه ناظر افزود داعش در شهر رَستَن، سومین شهر بزرگ استان حمص در مرکز سوریه، پس از متهم کردن هفت نفر به همجنس‌گرایی، آنها را اعدام کرده است.
رامی عبدالرحمان، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت گروه تروریستی داعش در شهر حُرَیتان در استان حلب در شمال سوریه نیز دو مرد و یک پسر را به اتهام مشابه اعدام کرده است. او افزود این اعدام‌ها در ملاء عام صورت گرفته، ولی افراد داعش دوربین‌هایی را که برای فیلم‌برداری از صحنه‌های کشتار مورد استفاده قرار گرفته بود، از بین برده‌اند.
داعش برای به اجرا گذاشتن قوانین خلافت خودخوانده‌اش در مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه، از هیچ خشونتی روی‌گردان نیست. علاوهبر همجنس‌گرایی، اتهاماتی از قبیل جادوگری و وفاداری به بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه هم ازجمله جرایمی هستند که در مناطق تحت کنترل داعش با مجازات اعدام روبرو می‌شوند.
در موارد قبلی، نیروهای داعش افراد متهم به همجنس‌گرایی را سر بریده و یا از بام خانه‌ها به پایین پرتاب کرده بودند.
بنابر آمار دیده‌بان حقوق بشر سوریه، داعش از زمان اعلام خلافت در ماه ژوئن سال گذشته تاکنون، بیش از سه‌هزار نفر را که دست‌کم ۱۸۰۰ غیرنظامی در میان آن‌ها بوده‌اند، اعدام کرده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.