دسته‌ها
اخبار داعش اخبار روز

حمله موشکی به داعش از دریای خزر با همکاری ایران و عراق

رسانه‌های انگلیسی‌زبان؛
حمله موشکی به داعش از دریای خزر با همکاری ایران و عراق
«حمله موشکی روسیه با همکاری ایران و عراق همراه بوده و موشک ها با عبور از حریم هوایی این دو کشور به سوریه رسیده اند. مسکو همچنین از اطلاعات ارائه شده توسط تهران، بغداد و دمشق استفاده کرده است …».
نقشه حمله موشکی به داعش از دریای خزر با همکاری ایران و عراق

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیوز، در شرایطی که رسانه های غربی طی روزهای گذشته از افزایش همکاری نظامی ایران و روسیه جهت ریشه کن ساختن داعش در سوریه خبر می دادند، این بار شلیک موشک های کروز از دریای خزر به مواضع داعش مورد توجه قرار گرفته است.

پایگاه شبکه تلویزیونی راشاتودی (RT) با اعلام این خبر نوشت: 4 کشتی جنگی روسی، 26 موشک را از دریای خزر به سمت مواضع داعش شلیک کردند.

براساس این گزارش، “سرگئی شویگو” وزیر دفاع روسیه اعلام کرده که این موشک های کروز، 11 هدف از مواضع داعش را مورد اصابت قرار داده اند. طبق اطلاعات کنترل هدف، هر 11 موضع داعش در این حملات نابود شده اند و هیچ موضع غیرنظامی متحمل آسیب نشده است.

این حمله موشکی از ناوگان روسیه در دریای خزر انجام گرفته؛ جایی که هم مرز با روسیه، ایران و سه کشور حاشیه ای دیگر است. حمله موشکی روسیه با همکاری ایران و عراق همراه بوده و موشک ها با عبور از حریم هوایی این دو کشور به سوریه رسیده اند.

پایگاه سی ان اس نیوز (cnsnews) هم در گزارشی زیر عنوان “ناوگان روسیه از فاصله 1.000 مایلی، موشک های کروز را به اهداف داعش شلیک کرد” به این خبر پراخته است.

براساس این گزارش، پوتین پس از دریافت گزارش موفق این حملات که توسط وزیر دفاع روسیه به وی ارائه شد، گفت: این واقعیت که حملات انجام شده توسط سلاح های بسیار دقیق بوده و از آب های دریای خزر با فاصله 1.500 کیلومتری از اهداف مورد نظر انجام گرفته است و تمامی اهداف برنامه ریزی شده نابود شده اند، شاهدی است مبنی بر اینکه صنعت دفاعی ما به خوبی آماده سازی شده و پرسنل نظامی ما نیز از مهارت های حرفه ای خوبی برخوردارند.

ژنرال “آندری کارتاپولوف” رئیس اداره عملیات ستاد مشترک ارتش روسیه هم گفته: تصمیم استفاده از موشک های کروز دوربرد، پس از شناسایی اهداف مهم در سوریه انجام گرفته است.

وی افزود: این اهداف شامل مواضع تروریست ها در مناطق حلب، ادلب و رقه بوده است و تمامی اهداف مورد نظر، براساس اطلاعات و عملیات شناسایی هوایی و ماهواره ای، رهگیری شده بودند. همچنین اطلاعات دریافتی از ایران، عراق و سوریه در این حملات مورد استفاده قرار گرفته است.

کارتاپولوف با تاکید بر اینکه “در نهایت، خطای حملات انجام شده کمتر از 5 متر بوده است” اظهار داشت: این حملات از قبل به اطلاع شرکای ما رسیده و توافق لازم برای انجام آن ها صورت گرفته بود. ما جهت تامین امنیت غیرنظامیان، مسیر حرکت موشک ها را از مناطق غیرمسکونی درنظر گرفته بودیم.

ایندیپندنت (independent)، بی‌بی‌سی انگلیسی (BBC)، ژاپن تایمز (japantimes) و … نیز در گزارش های مشابهی خبر حملات موشکی از دریای خزر به مواضع داعش در سوریه را منعکس کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *