دسته‌ها
اخبار داعش

روسیه در 24 ساعت گذشته 63 بار به داعش حمله کرد

تصویر دو جنگنده سوخوی 30 روسیه در حال فرود آمدن روی باند فرودگاه حمیمیم در استان لاذقیه سوریه (AFP)

تصویر دو جنگنده سوخوی 30 روسیه در حال فرود آمدن روی باند فرودگاه حمیمیم در استان لاذقیه سوریه (AFP)

جنگنده‌های روسیه در 24 ساعت گذشته 63 بار مواضع داعش در چهار استان سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش شبکه خبری راشا تودی، در یک شبانه روز گذشته جنگنده‌های روسی از مجموع 64 پرواز، 63 موضع گروه تروریستی داعش را در استان‌های حما، ادلب، لاذقیه و رقه هدف قرار دادند.

در این حملات 53 منطقۀ حفاظت شده، هفت انبار سلاح، چهار اردوگاه آموزشی و یک پست فرماندهی بمباران شدند.

شبکه راشا تودی می‌گوید نیروی هوایی روسیه حملات خود علیه مواضع داعش را به چهار استان سوریه گسترش داده است که هدف اولیه آن تخریب تاسیسات مستحکم و از بین بردن پایگاه‌های تدارکاتی و زیرساخت‌های این گروه تروریستی است.

ارتش روسیه در این حملات از بمب‌افکن‌های سوخوی 24 ام و 34 و هواپیمای تهاجمی سوخوی 25 اس‌ام استفاده کردند و جت‌های جنگنده سوخوی 30 نیز گروه‌های تهاجمی را همراهی می‌کردند.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید همۀ هواپیماها پس از انجام عملیات در سوریه با موفقیت به پایگاه‌ هوایی حمیمیم بازگشتند.

همچنین، یک توپخانۀ داعش در نزدیکی شهر سراقب هدف حملات جنگنده‌های داعش قرار گرفت و نابود شد.

به گزارش راشا تودی، چند بمب‌افکن سوخو 24 ام روسیه، مقر داعش را در نزدیکی روستای «سلما» هدف قرار داده و این مقر را که محل هماهنگی اقدامات تروریستی در کل استان لاذقیه به حساب می‌آمد، تخریب کردند.

روسیه از 8 مهر به درخواست دمشق مواضع «گروه‌های تروریستی» از جمله داعش را در داخل سوریه بمباران می‌کند که این اقدام مخالفت شدید امریکا و ناتو را در پی داشته است.

روسیه و امریکا تا به حال دو بار برای رفع اختلافات دربارۀ حملات هوایی روسیه در سوریه و جلوگیری از برخوردهای تصادفی جنگنده‌های دو کشور در حریم هوایی سوریه با یکدیگر مذاکره کرده‌اند.

این در حالی است که امریکا و هم‌پیمانان این کشور در قالب ائتلاف بین‌المللی از تابستان گذشته بدون مجوز سازمان ملل عراق و سوریه را با ادعای مقابله با داعش بمباران می‌کنند.

PressTV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *