قرائتي: 12 هزار بار مردم را خندانده‌ام

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه برنامه‌های پنجشنبه شب وی در صداوسیما 35 سال تعطیل نشده است، گفت: یکبار این برنامه‌ها را در سه سال بررسی و مشخص شد که در سه سال هزار بار مردم را خندانده‌ام.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محسن قرائتی چهارشنبه شب در نخستین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به اینکه محور در تبلیغ دین باید قرآن باشد، بیان کرد: آیت‌الله بروجردی تاکید داشتند که باید آیات و روایات برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه تبلیغ در دو نوع فنی و سطحی انجام می‌شود، بیان کرد: طلبه سال اول باید تبلیغ را از خانواده خود شروع کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تبلیغ زمان و مکان ندارد، اظهار کرد: نباید تبلیغ بر اساس نیاز مبلغ باشد و مبلغ در اوضاع مالی مناسب به تبلیغ بپردازد.

وی با اشاره به اینکه در تبلیغ دین باید از درب خنده وارد شود، گفت: اگر خنده حلال تولید نکنیم جوانان به سراغ خنده حرام می‌روند.

قرائتی با اشاره به اینکه برنامه‌های پنجشنبه شب وی در صداوسیما 35 سال است که تعطیل نشده است بیان کرد: یک بار این برنامه‌ها را در سه سال بررسی کردند و مشخص شد که در سه سال هزار دفعه مردم را خندانده‌ام؛ یعنی در طول 35 سال 12 هزار دفعه مردم را خندانده‌ام.

وی با اشاره به اینکه باید تبلیغ به صورت فردی و جمعی انجام شود، تصریح کرد: تبلیغ باید با نشاط همراه با محبت باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه باید همه کارهای خود را قرآنی کنیم، تصریح کرد: باید محور فعالیت‌های تبلیغی ما قرآن کریم باشد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات و توصیه‌های قرآنی در این زمینه بیان کرد: نباید به هر شعاری گوش داد، با هر اشکی گول خورد، با هر سوگندی فریب خورد و به هر توجیهی دل بست.

قرائتی با اشاره به اینکه نباید با هر سخنرانی اغفال شد، گفت: به هر دوستی اعتنا نکنید و به هر اظهار ایمانی اطمینان نکنید.

وی با اشاره به اینکه میزان توجه به قرآن کریم در حوزه نسبت به گذشته بهتر شده است، افزود: یکی از دلایل محجوریت قرآن این است که مبلغ قرآن نداریم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.