فصل جدید «هوملند» قصه داعش را می‌گوید

سریال «هوملند» در فصل پنجم خود به سراغ داستانی از تروریست‌های داعشی رفته است.

فصل پنجم سریال «هوملند» که از هفته آینده در اروپا روی آنتن می‌رود، پس از خروج بازیگر اصلی‌اش دمین لوییس از این سریال، اکنون داعش را موضوع اصلی خود قرار داده است.

آلکس گانزا تهیه کننده «هوملند» گفت: پس از این که تصمیم گرفتیم شخصیت نیکلاس برودی سرباز آمریکایی را که دمین لوییس نقش او را بازی می‌کرد، بکشیم حالا  سراغ نوآوری دیگری رفتیم.

در سری پنجم این سریال، داستان در اروپا می‌گذرد و قصه اصلی بر مبارزه با داعش استوار است. به گفته گانزا انجام کارهای تحقیقاتی درباره جنبش‌های جهادی تندرو برای به تصویر کشیدن درست آنها، سخت است در حالی که برای این که آنها بخشی از داستان باشند باید از چگونگی وجود و تفکر آنها  اطلاعات درست وجود داشته باشد.

وی افزود: ما حتی فکر کردیم شاید نباید وارد این حوزه بشویم و بهتر است همان ماجراهای جاسوسی بین روسیه و آمریکا در برلین را دنبال کنیم. اما دیدیم درست این است که چیزی را که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت را نادیده نگیریم. بنابراین به همین موضوع برگشتیم تا راهی برای ورود به این ماجرا پیدا کنیم.

فصل جدید پس از گفتگو با کارشناسان اطلاعاتی واشنگتن، بار دیگر بر کری متیسون مامور سیا با بازی کلر دنیز تمرکز دارد که این بار در برلین است.

تهیه کننده این سریال افزود: آنچه آغاز سال قبل اتفاق افتاد و همه ماجرایی که ادوارد اسنودن به راه انداخت واقعا شبیه بهمن بود. ظهور داعش واقعا اتفاق افتاده و بعد آنها در پاریس به مجله شارلی ابدو حمله کردند. همه اینها موجب شد تا بخشی از اروپا به نقطه توجه دنیا بدل شود.

بنابراین قرار دادن کری که دیگر برای سیا کار نمی‌کند در شهری مثل برلین که به عنوان یک شهر بزرگ برای جاسوسان شناخته می شود، موضوع اصلی ما شد.

«سرزمین مادری» یا «هوملند» که از سال ۲۰۱۱ پخش ‌شده و تاکنون در چهار فصل ۱۲ قسمتی روی آنتن رفته، در فصل چهارم با محوریت مذاکرات هسته‌ای ایران ساخته شد.

فیلمبرداری فصل پنجم از خرداد ماه امسال در برلین شروع شد. این سریال که از محصولات کمپانی فاکس قرن بیست و یکم است با اقتباس از یک سریال اسراییلی به نام «زندانیان جنگ» ساخته گیدئون راف شکل گرفته است. گانزا، گوردون و راف تهیه کنندگان ویژه این فصل هم هستند.

مجموعه «هوملند» هم جایزه امی و هم گلدن گلوب را در کارنامه دارد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.