دسته‌ها
فرهنگی هنری

کارگردان سرشناس آمریکایی برای پیروز شدن پوتین آرزوی موفقیت کرد

اظهارات الیور استون درباره حضور نظامی روسیه در سوریه؛
کارگردان برنده اسکار آرزوی پیروزی پوتین و نابودی داعش را دارد
“اسد فرد محکمی است. حتی اگر او لایق برخی انتقادات نیز باشد ولی از حاکمان مستبد عربستان سعودی یا صدام حسین بدتر نیست.”
الیور استون کارگردان برنده اسکار آرزوی پیروزی پوتین و نابودی داعش را دارد

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیوز، الیور استون کارگردان سرشناس و صاحب سبک آمریکایی در مصاحبه با روزنامه ال موندو (El Mundo) ضمن اعلام رضایت از اغاز حملات روسیه به تروریست ها در سوریه، برای پیروز شدن پوتین آرزوی موفقیت کرد.

وی همچنین با بیان اینکه به اعتقاد وی دوران جنگ سرد به پایان رسیده است گفت که همکاری روسیه با اسد، مطمئنا منجر به بازسازی ارتش سوریه شده تا بتوانند طی زمان تروریست ها را از بین ببرند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک (sputniknews) به نقل از استون نوشت: ” برخلاف این واقعیت که اتحاد جماهیر شوروی تجزیه شده، جورج بوش پدر و بعد از او بیل کلینتون دست از سیاست نظامی‌گری آمریکا برنداشتند. سیاست آنها بر توسعه ناتو و ساخت سلاح‌های قدرتمند استوار بود.”

استون با اشاره به دوران ریاست جمهوری بوریس الستاین بر روسیه، آن را زمان خوش‌ شانسی واشنگتن و الستاین را صمیمانه‌ترین رئیس جمهور روسیه تعبیر کرد که راه را برای سیاست “سرمایه‌درای غارتگرانه” روسیه هموار کرد.

این کارگردان هالیوود که تا بحال سه بار برنده اسکار شده گفت: “قانون طبیعت این است که اگر دشمن شما مجبور شد زیاد محتا باشد، آنگاه او دوباره به شما حمله خواهد کرد. این چیزی است که برای روسیه اتفاق افتاد و ما آن را تبدیل به کشوری کردیم که دلایل زیادی برای هوشیار بودن نسبت به آمریکا دارد.”

وی با بیان اینکه پوتین روسیه را تغییر داده و اعتماد به نفسشان را بازگردانده است، درباره اقدامات نظامی روسیه در سوریه ضمن ابراز رضایت گفت که امیدوار است با پیروزی روسیه، ارتش سوریه بازسازی شود تا داعش را شکست دهند.

استون در پایان در اظهارت جالبی درخصوص اینکه داعش نتیجه جنگ عراق است، گفت: ” این ما (آمریکا) بودیم که آشوب را به پا کردیم و در حال نظاره آن در خاورمیانه هستیم. ما (آمریکا) منطقه را بی‌ثبات کردیم. اسد فرد محکمی است. حتی اگر او لایق برخی انتقادات نیز باشد ولی از حاکمان مستبد عربستان سعودی یا صدام حسین بدتر نیست.”

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *