کمپین هالیوودی ها برای مبارزه با آزادی سلاح گرم

بار راه انداختن کمپینی برای مبارزه با آزادی سلاح گرم؛
بازیگر زن هالیوود به دنبال پایان کاری که اوباما از انجامش عاجز بود
جولیان مور در کنار 80 نفر از چهره‌های سرشناس هالیوود کمپینی برای پایان دادن به خشونت‌های مرتبط با سلاح راه‌اندازی کرد.

جولیان مور بازیگر زن هالیوود به دنبال پایان کاری که اوباما از انجامش عاجز بود

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیوز، استیوکارل، الن دی‌جنر، جنیفر لارنس، یوکو اونو، ریس ویترسپون و بسیاری دیگر از هالیوودهای مشهور از این کمپین حمایت کرده‌اند. هدف این کمپین جلوگیری از دسترسی جنایت‌کاران، اشرار محلی و بیماران روحی روانی به اسلحه گرم است. یکی دیگر از اهداف این حرکت کنترل دسترسی کودکان به سلاح گرم است.

دو هفته پیش از این فردی مسلح با ورود به دانشگاهی در اورگان، 9 نفر را با شلیک گلوله به قتل رساند، این کشتار یکی از مرگبارترین کشتارهای دو سال اخیر آمریکا لقب گرفت. علیرغم این اتفاق، جولیان مور اعلام کرده محرک اصلی او در راه‌اندازی این کمپین تیراندازی مرگباری بود که سال 2012 در مدرسه‌ای در سندی‌هوک کانتیکت اتفاق افتاد.

مور در گفت‌وگویی با نشریه پیپل در این باره گفت : «زمانی که تیراندازی سندی‌هوک به وقوع پیوست، تمام تلاشم این بود که اخبار آن را از دختر نوجوانم پنهان کنم. پس از آن به عنوان یک مادر احساس مسئولیت می‌کردم که کاری در این باره انجام دهم.»

این بازیگر فوریه سال گذشته به خاطر بازی در فیلم «همچنان آلیس» جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد.

باراک اوباما پس از حادثه تیراندازی دبستان سندی‌هوک برای محدود کردن قوانین مالکیت و استفاده از سلاح گرم تلاش بسیاری کرد، اما اقدام‌های او موثر واقع نشد. او پس از تیراندازی اورگان باز هم خواسته‌های خود را تکرار کرد که این‌بار نیز با اعتراض طرفداران قانون آزادی سلاح مواجه شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.