تصویری تاثیرگذار از پیچیدگی های زندگی مشترک در “کنار دریا”

«کنار دریا» (By the Sea) تازه ترین ساخته آنجلینا جولی تصویری تاثیرگذار از پیچیدگی های زندگی مشترک بدست می دهد.

آنجلینا جولی و همسرش برد پیت در این فیلم نقش یک زوج روشنفکر آمریکایی را ایفا می کنند. داستان فیلم در اواسط دهه ۷۰ میلانی اتفاق می افتد و ونسا و رولاند در جریان سفری به فرانسه مجبور می شوند با بحران حاکم بر زندگی مشترک روبرو شوند.

«کنار دریا» این هفته برای نخستین بار در افتتاحیه جشنواره بیناد فیلم آمریکا به نمایش درآمد.

آنجلینا جولی با اشاره به بن مایه اصلی فیلم می گوید: همه می دانند که یک رابطه عاشقانه طولانی مدت٬ مثلا ده سال زندگی مشترک را نمی توان به امان خدا رها کرد به امید اینکه همچنان سالم و سلامت حفظ خواهد شد. گاهی باید به اصلاح تکانی به خود داد و خطر کرد و این آزمون خوبی برای یک رابطه عاشقانه است.

داستان فیلم به نوعی به زندگی کارگردان و هنرپیشه نقش اول مرد آن نیز گره خورد؛ آنجلینا جولی در دوران فیلمبرداری از بیم سرطان جراحی‌هایی داشت و طبیعتا دوران سختی را تجربه کرد.

برد پیت با یادآوری آن روزها می گوید: این فیلم تلاش برای حفظ عشق در یک رابطه است. فرق چندانی هم با تقسیم کار خانه نداشت؛ یک کار گروهی٬ مبارزه ای دائمی علیه مشکلات و مسایل مختلف بر سر صحنه. یک همکاری عالی من و همسرم.

علاوه بر این به نظر می رسد که آنجلینا جولی تیم بسیار قوی و حرفه ای را برای سومین فیلم بلند خود به خدمت گرفته است؛ کریستیان برگ فیلمبردار نام آشنای اتریشی که تجربه کار با کارگردانان بزرگی چون میشائیل هانکه را دارد مدیر فیلمبرداری «کنار دریا» است و آهنگساز آن هم گابریل یارد است که سال ۱۹۹۶ اسکار بهترین موسیقی متن را برای فیلم «بیمار انگلیسی» کسب کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.