رئیس‌جمهور چین به تهران می آید

بنا به دعوت رئیس‌جمهور ایران، «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین در رأس یک هیأت بلند پایه طی روزهای 2 الی 3 بهمن ماه وارد تهران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس جمهوری چین به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان، روز جمعه (دوم بهمن) در صدر یک هیأت بلند پایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران می‌شود.

گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دو جانبه‌ای، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان تهران و پکن، از جمله اهداف دیدار رسمی «شی جین پینگ» از جمهوری اسلامی ایران است.

در این سفر علاوه بر مذاکره روسای جمهور و هیأتهای دو طرف، اسناد متعدد همکاری و موافقتنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، حقوقی و فرهنگی بین دو کشور به امضا خواهد رسید.

این سفر در پاسخ به سفر رسمی سال گذشته رئیس جمهوری کشورمان به چین و پس از گذشت ۱۴ سال از سفر رئیس جمهور اسبق چین (آقای جیانگ زمین) به ایران صورت می‌گیرد.

رئیس جمهوری چین را در این سفر علاوه بر سه معاون نخست وزیر و ۶ وزیر، هیأت بزرگی از بازرگانان و رسانه‌های چینی همراهی می‌کنند.

طی هفته گذشته معاون وزیر خارجه چین به منظور رایزنی برای آماده سازی سفر رئیس جمهور و نیز گفت‌وگو در خصوص وضعیت پیش آمده بین عربستان و ایران به کشورمان سفر کرده بود.

جین پینگ پیش از سفر به ایران به عربستان و مصر نیز سفری خواهد داشت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.