سخنگوی پوتین: اردوغان مزخرف می گوید!

سخنگوی پوتین: اردوغان مزخرف می گوید!

مسکو اظهارات رئیس جمهوری ترکیه دربارۀ اشغال بخشی از خاک سوریه توسط روسیه را مزخرف محض توصیف کرد.

به گزارش یک پارس به نقل از العالم،”دیمیتری پسکوف” ، سخنگوی رسانه ای رئیس جمهوری روسیه امروز( سه شنبه) گفت: اظهارات رجب طیب اردوغان درباره اشغال بخشی از خاک سوریه توسط روسیه از نظر حقوقی سخیف و نادرست است.

وی یادآورشد که نیروی هوایی روسیه به درخواست دولت سوریه در آن کشور حضور دارد و به عملیات و مبارزه با گروه های تروریستی ادامه می دهد بنابراین موضوع اشغال نه در واقعیت و نه از نظر حقوقی معنی ندارد.

عادی سازی روابط روسیه و ترکیه در شرایط فعلی ممکن نیست

پسکوف درباره روابط مسکو و آنکارا خاطرنشان کرد که این روابط به بدترین حالت خود طی دهه های گذشته رسیده و در شرایط کنونی عادی سازی آن غیرممکن است.

وی افزود: ترکیه بعد از اقدام خصمانه و بزدلانه خود علیه روسیه و سرنگون کردن بمب افکن “سوخو-24” در حریم هوایی سوریه هنوز عذرخواهی نکرده و در چنین اوضاعی نمی توان از احتمال عادی سازی روابط سخن به میان آورد.

واکنش سخنگوی پوتین به اظهارات مرکل 

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد که با وجود اتهام های مستمر علیه کشورش درباره حمله به شهروندان سوری در عملیات ضد تروریستی در سوریه، تاکنون هیچ ادله موثقی در این زمینه ارایه نشده است.

وی این جملات را در واکنش به اظهارات آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بیان کرد که در کنفرانس مطبوعاتی با احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه، در آنکارا گفته بود که در مقابل رنج و مشکلاتی که حملات هوایی از جمله جنگنده های روسیه به وجود آورده اند احساس ترس می کند.

پسکوف در پاسخ به اظهارات مرکل همچنین گفت: با وجود ادعاهای صدر اعظم آلمان درباره کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی روسیه در سوریه باید به این نکته توجه داشت که اینگونه ادعاهای فراوان در حالی مطرح می شود، هنوز هیچ طرفی دلایل موثقی که صحت آن را تایید کند ارایه نکرده است.

این مسؤول روسی از همگان خواست هنگام اظهار نظر درباره اوضاع آشفته سوریه و فرایند صلح در آن مراقب صحت سخنان خود و مسؤولیت پذیر باشند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.