انتقاد مصلحى از دولت روحانى

image

وزیر سابق اطلاعات، 20 درصد از عوامل بروز مشکلات بزرگ اقتصادی امروز کشور را تحریم های غرب دانسته و گفته است که هشتاد درصد دیگر، مدیریت نادرست، از جمله افزایش دو نیم برابری نقدینگی در دوران ریاست جمهوری روحانی بوده است.

سایت رجانیوز وابسته به جبهه پایداری گزارشی از سخنرانی حجت الاسلام مصلحی در پنجمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور منتشر کرد.

براساس این گزارش مصلحی درباره روش جدید “فتنه” و اظهار کرده است که در آینده، دیگر فتنه گران به امام راحل و رهبری اهانت نمی کنند بلکه به امام احترام می گذارند و آن چنان در ارادت به رهبری پیش می روند که حزب اللهی‌ها انگشت به دهن می مانند.

بنا به گفته وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد “این که از داخل کشور برخی با شعار مرگ بر آمریکا مخالفت می کنند، ادامه توطئه‌ها و اسلام آمریکایی است که امام راحل در صحیفه نور به شدت درباره آن هشدار داده اند و مُلاهای کثیف درباری و مقدس نماها که امام راحل به آن اشاره کرده است، مصداق همان اسلام آمریکایی است.”

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به مسأله معوقات بانکی، گفت: «این معوقات در دست نزدیک به ۳۰۰ و اندی نفر است که رقم وحشتناکی دارد و از آن استفاده لفظی و تبلیغاتی می کنند اما کسی عزم جدی برای جمع کردن آن نمی کند و نمی‌گذارند دیگران هم کاری انجام دهند و سوال من این است که چرا باید برخی از مسائل اساسی کشور در دست ۳یا ۴ نفر باشد که هر بلایی بخواهند سر کشور بیاورند؟»

وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد درحالی از معوقات بانکی در دست 300 نفر سخن می گوید که رییس دولت متبوعش نیز بارها اظهاراتی این چنینی داشت اما هیچ وقت اسامی آن 300 نفر را اعلام نکرد.

وی خاطرنشان کرد: «با اشراف به مسائل اقتصادی می گویم که مشکلات اقتصادی کشور تنها ۲۰ درصد به تحریم ها بر می گردد و بقیه به مدیریت بر می گردد. یکی از این مسائل، افزایش دو و نیم برابری نقدینگی در دو سال اخیر است که در صورت سوق دادن به تولید، فرصت است و در غیر این صورت، یک تهدید به شمار می رود.»

مصلحی درباره چرایی بحران اقتصادی که در دولت دهم گریبان کشور را گرفت سخنی نگفته است.

وزیر سابق اطلاعات در ادامه این تحلیلی را مطرح کرد که آمریکا به دنبال منحرف کردن کینه ایرانیان از این کشور است. او گفت: «برای همین دلیل مطرح شد که ژنو ۲ به دست فرانسوی ها به هم خورد و فرانسوی ها دیر این را فهمیدند.»

وزیر سابق اطلاعات افزود: «دشمن امروز به دنبال فرسایش ظرفیت های نظام است که یکی از آنها عادی سازی بی حجابی است. در ایام مذاکرات شاهد بودیم که آقای ظریف بیشتر با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مذاکره می کند این در حالی بود که این مذاکره با ۶ کشور بود.»

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.