تهدید آمریکا به حمله به ارتش بشار اسد: ورود نیروهای آموزش دیده آمریکا به شمال سوریه

آمریکا تصمیم گرفته است برای دفاع از نیروهای آموزش دیده خود در سوریه به هر مهاجمی به این نیروها، حمله کند حتی اگر این مهاجم از نیروهای حامی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باشد.

مقامات آمریکایی تهدید کرده اند در صورت حمله ارتش سوریه به نیروهای آموزش دیده آمریکا، ارتش سوریه را مورد هدف قرار خواهند داد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، به گفته مقامات آمریکایی، جنگنده های ارتش این کشور از این نیروها در سوریه حمایت هوایی می کند.

این مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود توضیح دادند کاخ سفید تصمیم گرفته برای دفاع از نیروهای آموزش دیده خود در سوریه به هر مهاجمی به این نیروها، حمله کند حتی اگر این مهاجم از نیروهای حامی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باشد.

این نیروهای نظامی متشکل از شهروندان سوریه هستند که پس از گزینش در پایگاه هایی در ترکیه و اردن، توسط ارتش آمریکا آموزش نظامی  دیده اند و برای جنگ با داعش به سوریه اعزام می شوند.

این نیروها برای جنگ با داعش و نه نیروهای دولتی سوریه توسط ارتش آمریکا ایجاد و تسلیح شده اند.

هنوز هیچ منبع رسمی در آمریکا این خبر را تایید نکرده است.


این تصمیم نقش آمریکا را در بحران سوریه افزایش می دهد.

داعش، گروه های مسلح افراط گرای اسلامی از جمله شاخه القاعده در سوریه و ارتش سوریه، تهدیدی برای نیروهای مسلح آموزش دیده آمریکا در سوریه هستند.
 
نخستین گروه از نیروهای آموزش دیده ارتش آمریکا به تازگی در شمال سوریه مستقر شده است. آنها در روز جمعه از سوی دیگر گروه های تندرو در سوریه مورد هدف قرار گرفتند. این اقدام باعث شد برای نخستین بار جنگنده های ارتش آمریکا به مهاجمان این گروه های مسلح حمله کند.

مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود گفتند جنگنده هایی آمریکایی حملاتی را برای حمایت از پیشروی این نیروها در برابر داعش انجام می دهند.

روزنامه وال استریت ژورنال نخستین منبعی بود که این خبر را فاش کرد.
قرار است ارتش آمریکا از طریق جنگنده های خود مانع از حملات علیه این نیروها شود.

مقامات واشنگتن گفته اند آنها از احتمال اقدام ارتش سوریه علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا نگرانی دارند.

از ماه ها قبل تاکنون جنگنده های ائتلاف به رهبری آمریکا برای بمباران مراکز داعش در آسمان سوریه پرواز می کنند اما تاکنون از سوی ارتش سوریه مورد هدف قرار نگرفته اند.

وزارت دفاع و کاخ سفید آمریکا از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

ارتش آمریکا از ماه می گذشته برنامه ای را برای آموزش نزدیک به 5400 نفر جنگجو برای سوریه آغاز کرد. وظیفه اصلی این نیروها جنگ با داعش در سوریه است. آنها قرار است از جنگ با ارتش سوریه خودداری کنند.

ارتش آمریکا تلاش می کند از رویارویی مستقیم با ارتش سوریه خودداری کند.


 اخبار  بین الملل  –  عصر  ایران

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.