کری به دیدار ظریف رفت

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا عصر روز پنج شنبه پیش از شروع نشست بررسی اوضاع سوریه به محل اقامت محمد جواد ظریف رفت و با وی گفت و گو کرد.

به گزارش یک پارس به نقل از ایرنا, وزیر خارجه امریکا مسافت محل اقامت خود و ظریف را پیاده طی کرد که سوژه خبرنگاران و عکاسان شد.
مذاکرات برای حل بحران سوریه عصر امروز به طور غیررسمی و چهارجانبه میان وزیران خارجه آمریکا، روسیه، عربستان و ترکیه انجام می شود و فردا در سطحی گسترده تر که جمهوری اسلامی ایران هم در آن حضور دارد ادامه خواهد یافت.
دراین دیدار که با حضور برخی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای دو کشور برگزار شد، طرفین در خصوص روند اجرایی شدن برجام گفتگو و تبادل نظر کردند.
محمد جواد ظریف قرار است تا ساعاتی دیگر بطور جداگانه با وزیر امور خارجه روسیه و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل محل اقامت خود نیز دیدار و گفتگو کند.
بخش اصلی نشست بررسی اوضاع سوریه فردا ( جمعه ) برگزار می شود و کشورهای آمریکا، روسیه ، عربستان، ترکیه، ایران ، لبنان، عراق ، مصر،فرانسه، انگلیس، آلمان ، قطر ومصر از جمله کشورهای حاضر در این نشست هستند.عصر امروز نیز نشست های دوجانبه و چندجانبه بین کشورها برگزار می شود.