چرا فیلم گل‌های فوتبال اروپا پخش نمی‌شود؟

اخبار ورزشی شبکه‌های مختلف صداوسیما نزدیک به دو هفته است که هیچ فیلمی از گل‌های مسابقات اروپایی را به نمایش نمی‌گذارد. اخبار مسابقات لیگ‌های برتر فوتبال اروپا هرچند پخش می‌شود اما به جای پخش های‌لایت‌ها یا تصاویر برگزیده، عکس‌هایی از آن دیدار روی آنتن می‌رود؛ اما چرا؟

«عصرایران» در ادامه نوشت: صداوسیما برای خرید مسابقات لیگ‌های مختلف اروپایی با شرکتی که گفته می‌شود قطری است قراردادی امضا کرده است؛ قراردادی که بر اساس آن یک بازی را می‌خرد و روی آنتن می‌فرستد.

قرارداد امضا شده البته حداقلی است و شامل خرید های‌لایت‌ها نمی‌شود. در اصل اگر شبکه‌ای تصمیم دارد که تصاویر برگزیده مسابقات را روی آنتن بفرستد باید پیش از آن زمان امضای قرارداد هزینه‌اش را هم پرداخت کرده باشد.

اما در اصل اتفاقی که در مورد فوتبال‌ها در ایران رخ می‌داد این بود که یک مسابقه را شبکه سوم روی آنتن می‌فرستاد، یک مسابقه را شبکه ورزش و در بخش‌های مختلف خبری تصاویر برگزیده مسابقات دیگر روی آنتن می‌رفت. با این همه شنیده می‌شود که شرکت قطری با تهدید صداوسیما آنها را مجبور به حذف تصاویر کرده‌اند، زیرا قرارداد امضا شده، حداقلی بوده است.

براساس شنیده‌ها صداوسیما تهدید شده که در صورت عدم رعایت قانون پخش مسابقات از داشتن مسابقات آینده لیگ‌های اروپایی محروم خواهد شد، یعنی اگر تصاویر گل‌های مختلف لیگ برتر یا لیگ اسپانیا روی آنتن بخش خبری برود آن زمان شرکت قطری یک طرفه قرارداد را فسخ می‌کند و پخش زنده را هم به تلویزیون نمی‌دهد.

از قرارمعلوم شرکت قطری با یادآوری مفاد قرارداد تاکید کرده که فقط حق پخش یک مسابقه به صورت زنده فروخته شده و صداوسیما فقط به صورت همزمان یا نهایتا یک نیمه پس از دیدار اجازه پخش آن را دارد و تصاویر بازی خریده شده هم به صورت آرشیوی اجازه پخش شدن ندارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.