فدراسیون فوتبال امارات: ایران را به شرق آسیا منتقل کنید ایران: فعلا واکنشی نشان نمی دهیم

یوسف سرکال، رئیس فدراسیون فوتبال امارات در آخرین اظهارنظر پس از افزایش تنش میان ایران و عربستان از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته که ایران را در گروه کشورهای شرق آسیا قرار دهد.

به گزارش روزنامه الشرق امارات رئیس فدراسیون فوتبال امارات در گفتگو با شبکه تلویزیونی یک عربستان گفته است: “تیم‌های اماراتی در ایران با سختی‌هایی مواجه هستند و تیم‌های عربستانی سختی‌های بیشتری دارند. بنابراین کنفدراسیون فوتبال آسیا باید از تیم‌های عربی خلیج فارس حمایت و با درخواست انتقال بازی‌ها به خارج از ایران موافقت کند.”

روز شنبه، ۱۲ دی شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه معترض در عربستان اعدام شد. مقام‌های ایرانی و مراجع شیعه بارها خواستار توقف اجرای حکم آقای نمر شده بودند. اعدام او در ایران واکنش‌های گسترده‌ای داشت.

شماری از معترضان در مشهد و تهران با مواد آتش‌زا به ساختمان کنسولگری و سفارت عربستان حمله کردند که با واکنش شدید عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی روبه‎رو شد.

پس از قطع روابط ایران و عربستان، مسنولان تیم‌های باشگاهی و همچنین فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کردند که تیم های این کشور حاضر به سفر ایران برای بازی با تیم های باشگاهی ایران نیستند و قصد دارند از کنفدراسیون فوتبال آسیا در خواست کنند تا بازی های باشگاه های عربستان در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های ایرانی را در کشور دیگری برگزار کند.

آقای سرکال در ادامه گفتگوی خود با شبکه یک تلویزیون عربستان گفته است: “برای جلوگیری از تنش بین ایران با کشورهای عربی بهتر است که ایران از گروه بندی کشورهای غرب آسیا حذف شود و به شرق آسیا منتقل شود.”

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم در واکنش به این اظهار نظر آقای سرکال گفته است: “تا مراتب به صورت کتبی منعکس نشود ما نمی‌توانیم قضاوتی داشته باشیم. آن‌ها معترضند که نمی‌توانند در ایران بازی کنند اما این برخلاف امنیتی است که در ایران وجود دارد. باید کنفدراسیون فوتبال آسیا نظرش را به صورت رسمی اعلام کند. سیاست از ورزش جداست اما اگر مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی حرفی بزنند، ما هم موضع‌گیری خواهیم کرد.”

در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، سه تیم ذوب آهن، تراکتورسازی و سپاهان به صورت مستقیم به مرحله گروهی این مسابقات راه پیدا کردند و در صورت پیروزی نفت تهران مقابل الجیش در بازی پلی آف، تعداد نمایندگان ایران در این مسابقات به ۴ تیم خواهد رسید.

ذوب آهن به همراه به همراه النصر عربستان و لخویای قطر در گروه دوم این رقابت‌ها قرار دارد و یکی از دو تیم بنیادکار و الشباب امارات در صورت برد در بازی پلی آف به این سه تیم اضافه خواهند شد.

تراکتورسازی تبریز هم با الهلال عربستان و پخته‌کور ازبکستان هم گروه است، دو تیم الجزیره امارات و السد قطر در بازی پلی آف روبروی هم قرار گرفت که در صورت پیروزی هر کدام، بعنوان تیم چهارم در گروه B قرار می‌گیرند.

سپاهان دیگر نماینده ایران با تیم‌های النصر امارات و لوکومتیو تاشکند در گروه A قرار دارد، از بین دو تیم الاتحاد عربستان و الوحد امارات، یک تیم به این گروه اضافه خواهد شد.

بازی‌های مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، از اوایل اسفند ماه امسال آغاز خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.