جام‌جهانی والیبال؛ ژاپن 2 – ایران 3

ملی‌پوشان والیبال ایران به سختی از سد ژاپن گذشتند تا سومین پیروزی هم برای شاگردان کواچ ثبت شود.

به گزارش ایلنا،‌ در آخرین دیدار روز هشتم رقابت‌های جام‌جهانی والیبال تیم ملی والیبال ایران از ساعت 14:50 به مصاف ژاپن رفت که ملی‌پوشان ایران به سختی و با نتیجه 3 بر 2 از سد سامورایی‌ها گذشتند.

در این دیدار با نظر کواچ؛‌ شهرام محمودی، سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، عادل غلامی و سید محمد موسوی به همراه مهدی مرندی به میدان رفتند که حاصل تلاش دو تیم برتری 25 بر 22 ژاپنی‌ها بود. غیبت امیر غفور و حضور پرتعداد هواداران ژاپنی روی کار مردان ایران تاثیر گذاشته تا ست نخست را واگذار کنند.

ست دوم را هم ژاپنی‌های سخت‌کوش به سود خود رقم زدند تا اتفاقی تلخ برای ایران در آستانه وقوع باشد. شاگردان کواچ اگرچه چند باری از سامورایی‌ها پیش افتادند ولی در نهایت 25 بر 23 این ست را هم واگذار کردند تا نتیجه کار 2 بر صفر به سود ژاپنی‌ها باشد.

ست سوم فرصتی برای بازگشت شاگردان کواچ بود چراکه تغییراتی که این مربی ایجاد کرد جواب داد و در حالیکه بازیکنان ژاپنی هم به نظر با افت بدنی همراه بودند ایران موفق شد نتیجه این ست را 25 بر 18 با برتری پشت سر بگذارد تا نتیجه کار 2 بر یک شود.

ست چهارم را هم تیم ملی کشورمان برنده از زمین خارج شد. شاگردان کواچ که در آستانه شکستی عجیب قرار گرفته بودند بازگشت خوبی داشتند و موفق شدند علاوه بر ست سوم، در ست چهارم هم 25 بر 21 سامورایی‌ها را شکست دهند تا نتیجه بازی را 2 بر 2 کند.

ست پنجم هم با برتری ایران همراه بود و شاگردان کواچ از همان امتیازهای ابتدایی ست پیش افتادند تا بتوانند با حفظ برتری ست پنجم و سرنوشت‌ساز را به سود سود خود رقم بزنند. در نهایت این ست با نتیجه 15 بر 12 به سود ایران به پایان رسید تا سومین پیروزی ملی‌پوشان ما در روز هشتم جام جهانی ثبت شود.  اگرچه این برتری مقابل رقیب دیرینه آسان نبود و به سختی شاگردان کواچ از سد سامورایی‌ها گذشتند تا زنگ خطر در آسیا هم برای والیبال ما به صدا در آید.

حضور احمد مساجدی مربی سابق تیم ملی والیبال ایران روی نیمکت ژاپنی‌ها از نکته‌های قابل توجه این دیدار  بود چراکه وی دستیار ولاسکو در تیم ملی ایران بود و شناخت کاملی از بازیکنان ایران دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.