بازهم اشتباه:گاف وحشتناک مدیر فوتبال ایران رأی AFC را به سمت سعودی ها برگرداند

اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,کنفدراسیون فوتبال آسیا

همه چیز درباره تصمیم عجیب و رأی جنجالی کنفدراسیون فوتبال آسیا؛
گاف وحشتناک مدیر فوتبال ایران رأی AFC را به سمت سعودی ها برگرداند

یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال ادعا کرده بازی با تیم های عربستانی در امارات به نفع نمایندگان ایران است.

به گزارش یک پارس به نقل از جام نیـوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا که به شدت تحت سیطره عربستانی هاست و بدون اجازه آل سعود آب هم نخورد، با دلارهای نفتی تسلیم فدراسیون فوتبال عربستان شد و در حالی که هیچ مدرک محکمه پسندی دال بر ناامنی فضای ایران از سوی عربستانی ها ارائه نشده بود، حکم کرد بازی تیم های ایرانی و عربستانی در فصل 2016 لیگ قهرمانان آسیا باید در یک کشور ثالث برگزار شود.

بنا به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی تیم های ایرانی و عربستانی زمانی که روی کاغذ نمایندگان عربستان میزبان هستند، در قطر و وقتی تیم های ایرانی امتیاز میزبانی دارند، در امارات برگزار می شود.

تنها دلیل این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا غیر از دلارهای نفتی آل سعود، بی عرضگی و ضعف مفرط فدراسیون فوتبال ایران است که عرضه دفاع از حق فوتبال ما را ندارد.

آقایان به جای دفاع از حق نمایندگان ایران، فقط قصه تعریف کردند و خالی بستند با شیخ سلمان رفاقت دارند اما رفیق کثیف شان با دخالت آشکار سیاست در فوتبال و تحت تاثیر حکومت غاصب عربستان، حق میزبانی را در تقابل با تیم های عربستانی از نمایندگان ایران گرفت.

* مرد بحرینی نامرد از آب درآمد؛ خوب شد شیخ سلمان با شما رفیق بود!
از بس بعضی خالی بندها در فدراسیون فوتبال کشورمان ادعای رفاقت با شیخ سلمان بحرینی را داشتند و با این لاف عجیب که ما باعث شدیم شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و نامزد ریاست فیفا شود، دم از رفاقت با مرد که چه عرض کنیم؛ “نامرد بحرینی” زدند که ما تصور می کردیم این شیخ سلمان غلام حلقه به گوش آقایان است اما در پرونده دعوای ایران و عربستان بر سر محل برگزاری بازی مستقیم تیم های ایرانی و عربستانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شیخ سلمان رای ناعادلانه و غیرمنصفانه ای علیه ایران و به نفع عربستان داد و ثابت کرد دوستان ایرانی ما در فدراسیون فوتبال خودمان خالی می بستند و حنای شان پیش شیخ سلمان رنگی ندارد.

با توجه به سابقه دشمنی بحرینی ها با فوتبال ایران از اول هم معلوم بود ما نباید همه تخم مرغ های فوتبال مان را در سبد شیخ سلمان بحرینی بگذاریم اما متاسفانه بعضی ها به جای فکر کردن به منافع فوتبال ایران فریب یک منصب تشریفاتی در تشکیلات کنفدراسیون را خوردند و به نامرد بحرینی باج دادند.

حالا همین آقایان که می گفتند شیخ سلمان رفیق شان است، باید به مردم و فوتبالدوستان توضیح بدهند چرا رفیق شان اینگونه ایران آزاری می کند؟

البته باز هم خدا را شکر که شیخ سلمان با لاف زنان ایرانی رفیق بود وگرنه لابد نتیجه تمام بازی های سه نماینده فوتبال ایران مقابل تیم های عربستانی را پیشاپیش 3 بر صفر به سود عربستانی ها می کرد و خلاص!

* پیامد انصراف تیم های ایرانی؛ سه سال محرومیت
وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال خواسته رای کنفدراسیون را نپذیرد و به دادگاه عالی ورزش و حتی به فیفا شکایت کند.

 

فدراسیون فوتبال اگر بتواند به فیفا اثبات کند این حکم سیاسی بوده و کنفدراسیون برای صدور رای نهایی سیاست را در فوتبال دخالت داده و تحت تاثیر حکومت عربستان، رای خود را عوض کرده است، حکم می شکند اما اگر بدون اثبات این ادعا، ناگهان از بازی با تیم های عربستانی در زمین بیطرف انصراف بدهیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند طبق قوانین خود تیم های ایرانی را به مدت یک تا 3 سال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کند.

* کسی که گفت بازی در امارات به نفع تیم های ایرانی است باید برکنار شود
نامه تند وزارت ورزش و جوانان به کنفدراسیون فوتبال آسیا که البته با سربرگ فدراسیون فوتبال به مقر کنفدراسیون ارسال شد و مبنی بر این بود که کشور ایران امن است و عربستانی ها می توانند با خیال راحت به ایران بیایند اما اگر آنها توان تامین امنیت تیم های ایرانی را ندارند، ما حاضریم در دیدارهایی که نمایندگان عربستان میزبان هستند، در کشور بیطرف بازی کنیم و به عربستان نرویم، کنفدراسیون فوتبال آسیا را آچمز کرده بود و هر لحظه احتمال می رفت کنفدراسیون رای بدهد تیم های عربستانی موظف به حضور در ایران هستند اما اگر نمی توانند امنیت تیم های ایرانی را برای سفر به عربستان تامین کنند، هر وقت میزبان تیم های ایرانی بودند، بازی ها در قطر برگزار شود.

ولی یک سوتی وحشتناک از یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران که تخم لق امارات را در دهان کمیته برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کاشت، باعث شد کنفدراسیون تحت تاثیر دخالت آشکار حکومت عربستان و دلارهای نفتی آل سعود، حکم کند بازی تیم های ایرانی و عربستانی در کشورهای بیطرف برگزار شود و ایرانی ها در امارات و عربستانی ها در قطر میزبان باشند.

راست و دروغ خبر گردن راوی که می گفت این مقام مسئول ناقص العقل به یکی از مدیران ارشد کنفدراسیون گفته برای ما امارات بهتر از تاجیکستان یا لبنان است چون تیم های ایرانی در امارات راحت تر هستند و ایرانی های بسیاری در امارات زندگی می کنند!

ما که بعید می دانیم مسئولان فدراسیون فوتبال چنین حماقتی کرده باشند چون وزارت به فدراسیون دستور داده بود به هیچ وجه کشور ثالثی را برای میزبانی از تیم های عربستانی معرفی نکند اما اگر واقعا کسی در فدراسیون این گاف وحشتناک را داده، باید تنبیه شود.

از وزیر ورزش توقع داریم این مدیر دیوانه را شناسایی و با او برخورد کند.

 

اخبار ورزشی – جام نیوز

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ورزشی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.