استقلال یک – پرسپولیس یک (دربی 81)

دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

به گزارش یک پارس به نقل از ایلنا، در نخستین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 15 تیم‌های استقلال و پرسپولیس با قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار یک بر یک به پایان رسید.

ترکیب‌استقلال: سید مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، هرایر مگویان، میثم مجیدی، میلاد فخرالدینی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری(محسن کریمی)، یعقوب کریمی(خرسندنیا)، جابر انصاری و سجاد شهباززاده(حاج‌محمدی)

ترکیب‌پرسپولیس: سوشا مکانی، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، رامین رضاییان، محمد انصاری، احمد نوراللهی(بن‌سون)، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه(علیپور) و مهدی طارمی

آغازگر بازی تیم استقلال بود. دقیقه 2 استقلال از جناح چپ صاحب ضربه کاشته شد که ارسال آنها با دفع مدافعان پرسپولیس همراه شد.

دقیقه 5 ضربه بازیکن آبی‌پوش از روی دروازه سوشا به بیرون رفت.

دقیقه 12 رامین رضائیان قصد چرخش در محوطه‌جریمه استقلال را داشت که با برخورد به مدافع استقلال سرنگون شد و در حالیکه معتقد به خطای پنالتی بود محسن ترکی اعتقادی به خطا نداشت.

دقیقه 13 مهدی طارمی در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد که بازیکنان آبی پوش توپ را سراسیمه به بیرون زدند.

دقیقه 14 امید عالیشاه در حالیکه بهترین موقعیت ممکن را برای باز کردن دروازه استقلال پیدا کرده بود و در موقعیتی تک به تک با رحمتی بود توپ را به جایی زد که رحمتی با شیرجه‌ای عالی به بیرون زد.

دقیقه 15 مهدی طارمی پس از عبور از چند بازیکن سرنگون شد که داور اعتقادی به خطای مگویان روی طارمی نداشت.

دقیقه 24 ورزشگاه آزادی به احترام هادی نوروزی کاپیتان فقید سرخ‌پوشان شاهد اتفاقات جالبی بود. هواداران سرخابی در اقدامی قابل تحسین با تشویق‌های بی امان خود یاد کاپیتان فقید پرسپولیس را گرامی داشتند. ترکی هم با سوت خود چند لحظه‌ای به احترام نوروزی بازی را متوقف کرد. تماشاگران استقلال یک‌صدا فریاد می زدند«نوروزی» و هواداران پرسپولیس شعار می‌دادند « روحت شاد». پس از اقدام خوب هواداران استقلال؛ تماشاگران پرسپولیس هم با شعاد « حجازی؛ روحت شاد» یاد دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال کشورمان را گرامی داشتند.

دقیقه 27 استقلال چند ضربه کرنر را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد اما در نهایت راهی به جایی نبرد و توپ در برگشت به طارمی رسید که با وساطت مدافعان دفع شد.

دقیقه 36 عمران‌زاده روی طارمی خطا کرد که پرسپولیس صاحب ضربه کاشته شد و توپ در یک رفت و برگشت به رضائیان رسید که ارسال او از طرف دیگر زمین به بیرون رفت.

دقیقه 39 استقلال به یک کرنر از سمت راست رسید که طی آن ضربه سر بازیکنان این تیم به بیرون رفت. امید عالیشاه که از سمت راست به جناح چپ رفته بود با یک ارسال بلند توپ را در دستان رحمتی قرار داد.

دقیقه 42 استقلال از جناح چپ صاحب ضربه کاشته شد که توپ در یک رفت و برگشت در دستان سوشا قرار گرفت اما مجیدی بازیکن حریف با خطا روی مکانی، از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 43 نورالهی در حالیکه فقط رحمتی را روی در روی خود می‌دیدی ضربه‌ای بی دقت را به سمت دروازه وی شلیک کرد که رحمتی دومین واکنش عالی خود را در این دیدار به نمایش گذاشت و با کف دست مانع ورود توپ به دروازه‌اش شد. نیمه‌اول دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

دقیقه 48 ارسال زیبای خسروی حیدری روی سر جابر انصاری فرود آمد که این بازیکن هم با ضربه‌ای دیدنی دور از دستان سوشا توپ را به قعر دروازه قرمزها فرستاد تا استقلال یک بر صفر پیش بیفتد.

دقیقه 55 احمد نورالهی به دلیل مصدومیت جای خود را به جری بن‌سون داد. یعقوب کریمی از استقلال هم جای خود را به خرسندنیا داد.

دقیقه 60 پرسپولیس در یک حرکت عمقی روی دروازه آبی‌پوشان خطرساز شد که ضربه طارمی از کنار دروازه رحمتی به بیرون رفت. روی کاشته کنار دروازه رحمتی، شهباززاده روی بنگر خطا کرد که ترکی دومین کارت زرد را هم به بازیکنان استقلال نشان داد.

دقیقه 62 ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی را سوشا مکانی با یک‌دست مهار و به کرنر فرستاد تا ششمین کرنر آبی‌ها شکل بگیرد.

دقیقه 64 پرسپولیس از جناح راست صاحب کرنر شد که در یک رفت و برگشت توپ دفع شد.

دقیقه 67 پرسپولیس از جناح راست یک ضربه کاشته گرفت که توپ بنگر از شش‌قدم راهی بالای دروازه شد.

دقیقه 69 توپ از روی خط دروازه استقلال دفع شد و در چند رفت و برگشت دروازه استقلال تا آستانه باز شدن پیش رفت اما توپ وارد دروازه نمی‌شد.

دقیقه 71 محسن مسلمان از روی یک ضربه کاشته از سمت چپ زمین، توپ را روی دروازه ارسال کرد که با بدشانسی موقعیت های سرخپوشان یکی پس از دیگری دفع می شد.

دقیقه 72 حیدری جای خود را به کریمی داد و همان لحظه یک موقعیت دیگر پرسپولیس در اختیار آبی‌پوشان قرار گرفت.

دقیقه 75 امید عالیشاه جای خود را به علی علیپور داد.

دقیقه 77 پرسپولیس از پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد که شوت رضائیان از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 79 پرسپولیس در چند مرحله صاحب موقعیت گلزنی شد که گویا دروازه آبی پوشان طلسم شده بود.

دقیقه 81 پرویز مظلومی، حاج‌محمدی را به جای شهباززاده به زمین فرستاد.

دقیقه 83 حاج‌محمدی با خطا روی مسلمان از داور کارت زرد دریافت کرد.

این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا سهم مظلومی و برانکو یک امتیاز از دربی 81 باشد.

با این نتیجه استقلال 22 امتیازی شد و فعلا صدر جدول را حفظ کرد تا فردا که استقلال خوزستان بتواند صدر را از آبی‌های تهرانی بگیرد. پرسپولیس هم با این تساوی 15 امتیازی شد و فعلا به رده ششم جدول صعود کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.